اخباراخبار کانادا

افزایش تعداد کانادایی های قربانی تروریسم در جهان و عدم حمایت دولت از آنها

اتاوا- فیونا ویلسون در محل کارش بود که خبر حمله تروریستی به محله توریستی La Rambla را که به کشته شدن ده ها نفر انجامید شنید. والدین او همان صبح به بارسلونا وارد شده و در یکی از هتل های La Rambla مستقر شده بودند. فیونا از ونکوور برای تماس با والدینش تلاش کرد، اما بی نتیجه بود. همان شب در تلویزیون تصویر والدینش را که کنار یکدیگر کف خیابان افتاده بودند دید. حمله تروریستی 17 آگوست 2017 توسط یکی از حامیان داعش، پای ویلسون را به اسپانیا کشاند. کشوری که نه با زبانش آشنا بود و نه با سیستم اداری و پلیس آن. متاسفانه دولت کانادا نیز کمک چندانی به ویلسون ارائه نکرد.

تعداد کانادایی های قربانی حملات تروریستی در خارج از کشور طی چند سال اخیر افزایش یافته است، اما قربانیان، خانواده های آنها و حامیان شان ادعا می کنند که دولت فدرال قادر به کمک به آنها نبوده است.

در فاصله سال 2013 تا 2016، شش کانادایی در سه حمله تروریستی در کابل و نایروبی کشته شدند. از آن زمان به این سو، 19 فرد دیگر در حملات تروریستی در 9 کشور جهان جان خود را از دست داده و ده ها نفر مجروح شده اند. تنها در جریان تیراندازی به سوی شرکت کنندگان کنسرت موسیقی در لاس وگاس (سال 2017) چهار کانادایی کشته شدند. 25 قربانی کانادایی در حمله تروریستی توسط حامیان القاعده، الشباب، ابوصیاف، طالبان و داعش و یک مورد توسط یک راستگرای افراطی کشته شدند.

متاسفانه قربانیان کانادایی حملات تروریستی در خارج از کشور از حمایت چندانی برخوردار نیستند. در حالی که دولت های اروپایی و آمریکایی، نیاز قربانیان به کمک بلافاصله پس از حمله و در طولانی مدت را درک کرده و در جهت حمایت از آنها تلاش می کنند. برای مثال در آمریکا، قربانیان حملات تروریستی و خانواده هایشان راهنمایی های لازم را درباره سیستم قضایی کشورهای دیگر دریافت کرده اند و به مراکز ارائه کننده خدمات مشاوره حقوقی راهنمایی می شوند. در اتحادیه اروپا نیز به قربانیان حملات تروریستی خسارت پرداخت شده و تدابیر لازم برای رفع نیازهای قربانیان در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان