Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / افزایش بیست و پنج درصدی میزان خودکشی در آمریکا از سال هزار و نهصد و نود و نه به این سو

افزایش بیست و پنج درصدی میزان خودکشی در آمریکا از سال هزار و نهصد و نود و نه به این سو

آمریکا- بر اساس آخرین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC)، نرخ خودکشی در ایالات متحده در فاصله سال های 1999 تا 2016، به میزان 25 درصد افزایش پیدا کرد. اما این افزایش در نیمی از ایالت های آمریکا از 30 درصد فراتر رفته است. برای مثال نرخ خودکشی در ایالت داکوتای شمالی، به 57 درصد افزایش یافت.

آن شوچت، معاون مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: خودکشی از اصلی ترین عامل مرگ و میر در آمریکاست. از اعضای جامعه گرفته تا رهبران آن، کارفرمایان و دست اندرکاران خدمات بهداشتی و درمانی می توانند در مهار این معضل و نجات جان انسان ها نقش داشته باشند.

تنها در سال 2016، حدود 45 هزار آمریکایی 10 ساله به بالا، خودکشی کردند. با اینکه بیماری روحی، اغلب به عنوان عامل خودکشی تلقی می شود، اما 54 درصد افرادی که در سال 2016 با خودکشی جان سپردند، مبتلا به بیماری یا اختلال روحی تشخیص داده نشده بودند. کارشناسان CDC، مشکلات عاطفی و خانوادگی، بیماری های جسمی، از دست دادن شغل، پول و فشار مالی را از دیگر عوامل موثر در خودکشی ذکر می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *