صفحه اصلی / اخبار / افزایش بهای بنزین در انتاریو به دلیل سیاست های محیط زیستی دولت

افزایش بهای بنزین در انتاریو به دلیل سیاست های محیط زیستی دولت

banner-niazmandiha2

تورنتو- دوران بنزین لیتری 1 دلار، در انتاریو به سر آمده است. با به اجرا در آمدن سیاست های محیط زیستی دولت لیبرال انتاریو که ظاهرا با هدف کاهش میزان آلاینده ها و مبارزه با تغییرات اقلیمی تدوین شده اند، بهای بنزین در سال 2017، بین 1 دلار و 10 سنت تا 1 دلار و 25 سنت خواهد بود.

دولت انتاریو با به اجرا گذاشتن برنامه cap-and-trade می خواهد میزان انتشار گازهای گلخانه ای توسط صنایع و کسب و کارها را محدود نماید. اگر یک کسب و کار، بتواند میزان انتشار را از حد سالانه پایین تر نگه دارد، می تواند مابه التفاوت را به کسب و کار دیگر بفروشد. اما اگر از حد مجاز فراتر برود، بایستی اعتبار بخرد. این هزینه اضافی مسلما به مصرف کننده منتقل خواهد شد.

دن مک تیگ، از تحلیلگران ارشد بازار سوخت می گوید: در واقع این آلوده کنندگان هستند که دارند جریمه می دهند. ولی مسلما این هزینه را در پمپ بنزین ها به رانندگان منتقل می کنند. به همین دلیل شاهد افزایش 4.4 سنت در بهای هر لیتر بنزین و 6.1 سنت در بهای هر لیتر سوخت دیزل برای موتورهای دیزلی هستیم. افزایش بهای سوخت دیزل، سبب افزایش هزینه حمل کالا و خدمات حمل و نقل خواهد شد.

مک تیگ پیش بینی می کند که قیمت بنزین در پایان ژانویه به لیتری 1.20 دلار برسد. به این ترتیب هزینه سالانه پر کردن باک بنزین برای هر خانوار انتاریویی  سالانه 350 دلار افزایش می یابد.

Naser Hashemi2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *