اخباراخبار کانادا

افزایش آمار ابتلا در کانادا، حلقه استان های آتلانتیک را شکست

 

به گزارش رویترز، با افزایش آمار ابتلا به کووید-19 در سراسر کانادا، حلقه استان های آتلانتیک شکسته شد و نخست وزیران استان های پرنس ادوارد آیلند، و همچنین نیوفاندلند و لابرادور اعلام کردند قرنطینه 14 روزه برای همه مسافرانی که به این استان ها وارد شوند الزامی است.

این دو استان در ماه جولای به حلقه استان های نوا اسکوشیا و نیو برانزویک پیوسته بودند به این معنا که مسافران در این حلقه می توانستند بدون نیاز به قرنطینه، آزادانه سفر کنند. این در حالی بود که گذراندن دوره 14 روزه قرنطینه برای مسافرانی که از سایر استان های کانادا به این 4 استان سفر می کردند، الزامی بود.

اما با افزایش آمار ابتلا در نوا اسکوشیا و نیو برانزویک طی روزهای اخیر، دنیس کینگ، نخست وزیر پرنس ادوارد آیلند، و اندرو فیوری نخست وزیر نیو فاندلند و لابرادور از این حلقه جدا شدند و دوره قرنطینه را برای هر مسافری که وارد این دو استان بشود، حداقل تا دو هفته آینده، الزامی کردند. 

فیوری در کنفرانس خبری خود گفت: عضویت در حلقه استان های آتلانتیک مایه مباهات بود، اما شرایط تغییر کرده و ما مجبور شدیم این تصمیم دشوار را بگیریم.

نیو برانزویک و نوا اسکوشیا هنوز تغییری را در قوانین مربوط به قرنطینه مسافران اعلام نکرده اند.

 

 

محدودیت تردد های مرزی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی به استان های آتلانتیک با 2.4 میلیون جمعیت کمک کرد خیلی زود شیوع ویروس را کنترل کرده و با وجود بروز موج دوم شیوع در کشور، وضعیت خود را سفید نگه دارند.

حلقه استان های آتلانتیک نیز  صنعت گردشگری آنها را در طول تابستان، با گردش مالی حدود 5 میلیارد دلار، نجات داد.

کینگ گفت: با وجود سیستم سلامت قوی استان، بیم آن می رود در صورت شیوع گسترده مشابه آنچه در سایر استان ها دیده می شود، سیستم سلامت قادر به پاسخگویی به آن نباشد.

در حال حاضر میانگین آمار روزانه ابتلا در کل کانادا به 4900 نفر رسیده است.

.

تا 22 نوامبر، در کانادا 330503 مورد ابتلا ثبت شده که 11455 نفر از آنها جان باخته اند. ظرف 24 ساعت گذشته، 4792 ابتلای جدید شناسایی شد  و 49 نفر دیگر نیز جان باختند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست