اخباراخبار کانادا

افزایش آمار ابتلا به ویروس جهش یافته در انتاریو در فقدان استراتژی ردگیری مناسب 

 

شناسایی 3 مورد ابتلای دیگر به ویروس جهش یافته کرونا معروف به B117 در منطقه یورک، که ارتباطی با سفرهای بین المللی نداشته اند، حاکی از آن است که احتمالا به زودی با سرایت اجتماعی این ویروس رو به رو خواهیم شد.

به نوشته سی بی سی نیوز، مدلسازی های دولت انتاریو پیش بینی می کند سرایت اجتماعی این ویروس می تواند باعث دو برابر شدن آمار ابتلا ظرف هر 10 روز بشود. در حال حاضر دو برابر شدن آمار ابتلا بین 35 تا 40 روز طول می کشد.

تا کنون 14 مورد ابتلا به ویروس جهش یافته در انتاریو شناسایی شده است. هرچند ممکن است با توجه به سرعت انتقال ویروس، این آمار ناچیز به نظر برسد، اما در واقع ویروس تعداد محدودی از مبتلایان به کووید- 19 به این منظور تحت بررسی و آزمایش قرار می گیرد و تنها در موارد مشخصی، از جمله موارد مرتبط با سفرهای بین المللی، این بررسی صورت می گیرد. در حال حاضر در انتاریو از بیش از 3000 مورد ابتلا در روز، روزانه روی 500 تا 600 مبتلا، آزمایش تشخیص نوع ویروس انجام می شود.

به گفته دکتر دیوید ویلیامز، افسر ارشد سلامت استان، روش های تشخیصی بیشتری برای شناسایی B117 در دست ابداع و توسعه است.

اما با وجود سرایت سریع این ویروس و مشاهده مواردی از آن در استان، هنوز تغییری در استراتژی دولت برای ردگیری افراد مرتبط با این مبتلایان ایجاد نشده است. اداره سلامت تورنتو اعلام کرد این اداره تابع دستورالعمل های دولت استانی است و فعلا دستورالعمل جدیدی در این رابطه ابلاغ نشده است.

 

 

دکتر میشل وارنر، از بیمارستان میشل گارون تورنتو، معتقد است دولت باید هر آنچه در توان دارد برای شناسایی مبتلایان به ویروس جهش یافته انجام دهد. او گفت پس از تحت کنترل درآوردن شیوع ویروس جهش یافته، لازم است دولت با بستن مرزها و محدود کردن سفرهای بین المللی کشور را از ورود انواع جدید ویروس ایمن نگه دارد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست