علم و دانش

افتتاح یک بهشت ساحلی بدون کرونا برای گردشگران در اسپانیا

 

یک منطقه ساحلی تفریحی در اسپانیا، منطقه‌ ای فوق بی‌ خطر را برای مهمانانی که ویروس کرونا ندارند، ایجاد کرده است. 

تریلاس پلاژا تاماریت در شهر بندری تاراگونا واقع در شمال شرق کشور و نزدیکی بارسلونا، از تمامی مهمانانی که مایلند به این منطقه موسوم به بهشت دسترسی داشته باشند، تست کرونا می‌ گیرد. 

تنها کسانی می ‌توانند در این بخش ویژه بمانند که جواب آزمایش شان منفی اعلام می ‌شود. این منطقه تفریحی، دارای 40 خانه قابل حمل، ده چادر، منطقه شنا، استخر، رستوران و مراکز تفریحی است. 

هزینه تست بخشی از امتیازهای این منطقه ساحلی است، اما مهمانان کماکان در صورتی که مایل به ورود باشند، موظف به پرداخت ورودیه صد یورویی‌ هستند. 

منطقه ساحلی پارادایز (یا بهشت) در اسپانیا، از مدل مشابهی در کره جنوبی الهام گرفته و قرار است در ماه ژوئیه و با امکان تست‌ گیری سریع افتتاح شود، به طوری که مهمانان ظرف شش ساعت جواب آزمایش خود را دریافت خواهند کرد. 

 

 

مهمانان در دوره انتظار برای نتیجه آزمایش، باید ماسک زده و با رعایت قوانین فاصله‌ گذاری اجتماعی در یک منطقه مخصوص منتظر بمانند. 

هر کس که جواب آزمایشش مثبت درآید، به بیمارستان منتقل می‌ شود و یا راهنمایی قرنطینه شخصی را دریافت می‌ کند. 

اما کسانی که جواب آزمایش شان منفی شود، می‌ توانند بدون نیاز به زدن ماسک یا رعایت فاصله یک متری از دیگر مهمانان در منطقه حفاظت ‌شده از تعطیلات لذت ببرند. 

یک سخنگوی این منطقه ساحلی گفت که این پروژه امکان روابط انسانی را میسر می‌ کند، که یکی از بزرگ ‌ترین جذابیت‌ های تجربه کمپ ‌زنی است، بدون آن که افراد نگران زدن ماسک یا نزدیک شدن به افراد دیگر باشند، به علاوه، لذت بردن از تجربه تعطیلات در اردو، آن هم با آزادی کامل و بدون مقررات امنیتی اضافی را امکان ‌پذیر می‌ کند. 

شرکت سازمان‌ دهنده این منطقه ساحلی تاکید کرده است که مقررات سرسختانه بهداشتی در کل محوطه رعایت خواهد شد تا امنیت مهمانان حفظ شود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید