اخباراخبار کانادا

اعمال مجدد مقررات سختگیرانه کووید-19 در انتاریو از بامداد دوشنبه

 

تورنتو- به نقل از بلاگتو: تورنتو و ناحیه پیل تنها مناطق انتاریو نیستند که بر اساس چهارچوب کدگزاری رنگی برای بازگشایی، در محدوده کد قرمز قرار می گیرند. 

داگ فورد، رئیس دولت انتاریو طی کنفرانس خبری اخیر نگرانی عمیق خود بابت افزایش موارد جدید کووید-19 در استان و پیش بینی های نگران کننده در باره آن را ابراز کرد. 

از ساعت 12:01  بامداد 16 نوامبر، یورک، همیلتون و هالتون بر اساس آستانه های اپیدمیولوژیک جدید دولت، از گروه نارنجی (محدودیت) به گروه قرمز (کنترل) منتقل می شوند. 

پیل نیز در همان روز به گروه قرمز منتقل می شود، ولی تورنتو از ساعت 12:01 صبح امروز، 14 نوامبر به کد قرمز منتقل شده است. 

این به معنای اعمال شدن مقررات سختگیرانه تر، از جمله تعیین سقف 10 نفر برای فضای داخل رستوران ها می باشد. در حالی که در کد نارنجی، سقف حداکثر 50 نفر برای رستوران ها تعیین شده است.  همچنین ظرفیت سالن های ورزشی، حداکثر 10 نفر در فضای داخل و 25 نفر در فضای بیرون خواهد بود. ضمن اینکه کلاس های گروهی مجاز نخواهد بود. 

 

 

تعدادی از مناطقی که قبلا در مناطق با محدودیت کمتر یعنی زرد (محافظت) و سبز (جلوگیری) بودند نیز با محدودیت های بیشتر روبرو خواهند شد، زیرا از بامداد دوشنبه بایستی به منطقه نارنجی (محدودیت) منتقل شوند. 

در همین حال، مناطق هالدیمند-نورفولک، هوران-پرت، میدل اسکس- لندن، سادبوری، سیمکو-ماسکوکا، ساوتوستر، ویندزور-اسکس از گروه سبز به گروه زرد منتقل می شوند. بر این اساس، ظرفیت حداکثر 6 نفر برای هر میز رستوران بایستی رعایت شود. 

در گروه نارنجی، بارها و رستوران ها از سرو مشروب الکلی بعد از ساعت 9 شب منع شده و بایستی ساعت 10 شب تعطیل شوند. برای شمار مشتریان نیز سقف 59 نفر در فضای داخل و محدودیت 4 نفر برای هر میز تعیین شده است.  برای باشگاه ها و سالن های ورزش سقف 50 نفر تعیین شده و اعضاء فقط می توانند هر جلسه تا 90 دقیقه در باشگاه حضور داشته باشند. 

به گفته کریستین الیوت، موارد جدید ابتلا در انتاریو هفته به هفته 45 درصد افزایش یافته است، و همچنین میزان آزمایشات مثبت کووید از 3.2 درصد به 4.4 درصد رسیده است.

فورد هشدار داد، در صورت عدم رعایت توصیه های بهداشتی و ایمنی، انتاریو شاهد 6500 مورد ابتلای روزانه خواهد بود. 

فورد گفت: سفرهای خود به خارج از خانه را، به انجام کارهای ضروری محدود کنید. در صورت امکان از منزل کار کنید. از شرکت در اجتماعات و میهمانی خودداری کرده و رفت و آمدهای خانوادگی را متوقف کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست