اخباراخبار جهان

اعمال مجدد محدودیت ها و مقررات سختگیرانه کووید-19 در آلمان و فرانسه 

 

 

اروپا- به نقل از میرور: مقامات فرانسه و آلمان از اعمال مجدد محدودیت ها و مقررات سختیگرانه در سطح ملی برای مقابله با موج دوم شیوع کرناویروس، خبر دادند. 

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه دستور تعطیلی بیزنس ها از جمعه 30 اکتبر را صادر و سفر شهروندان بین مناطق مختلف کشور را ممنوع اعلام کرد. لازم به ذکر است که مدارس فرانسه کماکان دایر خواهند بود. 

ماکرون به شهروندان توصیه کرد مگر برای خرید مواد غذایی و دارو، مراجعه به محل کار (در صورت امکانپذیر نبودن دورکاری و همچنین ورزش (حداکثر برای 1 ساعت در روز) از منزل خارج نشوند. ماکرون اذعان داشت موج دوم پاندمی شدیدتر و مرگبارتر از موج اول خواهد بود. موارد ابتلای روزانه در فرانسه از 36 هزار مورد فراتر رفته است. تنها طی دیروز، 27 اکتبر، 520 مورد مرگ و میر ناشی از کووید-19 ثبت شد. تعطیلی های جدید تا 1 دسامبر ادامه خواهد داشت. 

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز وضعیت در کشورش را بسیار جدی توصیف کرد. طی 24 ساعت، 14 هزار و 964 آلمانی به کووید-19 مبتلا شدند تا شمار مبتلایان تا 27 اکتبر به 464 هزار و 239 نفر برسد. 

 

 

تعطیلی های جدید در آلمان از 2 نوامبر آغاز شده و گردهمایی های خصوصی به حداکثر 10 نفر یا اعضای دو خانوار، محدود خواهد شد. بر اساس تصمیم دولت آلمان، مدارس و مهدکودک ها و همچنین فروشگاه ها به شرط رعایت توصیه های بهداشتی و ایمنی، کماکان دایر خواهند بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست