اخباراخبار کانادا

اعلام برنامه بازگشایی مدارس انتاریو؛ ماسک از کلاس چهارم به بالا اجباری!

 

انتاریو- CP24: دولت انتاریو بالاخره برنامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را اعلام کرد. بر اساس تصمیم دولت دانش آموزان مقاطع آمادگی تا کلاس هشتم، 5 روز هفته در کلاس درس حاضر خواهند شد. اما دانش آموزان دبیرستانی در شهرهای بزرگ انتاریو 50 درصد از ساعات درس را در مدرسه و 50 درصد را بصورت آنلاین سپری خواهند کرد. 

نکته مهم اینکه، کلیه دانش آموزانی که مایل به یادگیری آنلاین از منزل می باشند، از حق انتخاب برخوردار خواهند بود. آموزگارانی که مایل به حضور فیزیکی در کلاس درس نباشند، بایستی کلاس های آنلاین را اداره نمایند. 

 کلیه دانش آموزان و والدین آنها بایستی بصورت روزانه و در بدو ورود به مدرسه فرم مخصوص را تکمیل کرده و وضعیت سلامتیشان را اعلام کنند. به دانش آموزان بیمار توصیه خواهد شد تا در خانه بمانند. چنانچه  در ساعات حضور در مدرسه علائم بیماری نزد دانش آموز یا کادر آموزشی مشاهده شود، جداسازی فرد بیمار انجام خواهد شد. در هر مدرسه اتاقی مخصوص برای قرنطینه تا پایان ساعت مدرسه و مراجعت به منزل، در نظر گرفته خواهد شد. کلیه دانش آموزان بیمار ملزم به انجام تست COVID-19 خواهند بود. دانش آموز در صورت منفی بودن جواب، 24 ساعت پس از برطرف شدن علائم مجاز به بازگشت به مدرسه می باشد. در صورت مثبت بودن جواب آزمایش، دانش آموز تنها با گواهی آژانس سلامت عمومی محلی مجاز به بازگشت به مدرسه خواهد بود.  

دانش آموزان کلاس چهارم تا سال آخر دبیرستان ملزم به استفاده از ماسک در فضای سرپوشیده مدارس خواهند بود. ماسک برای دانش آموزان مقاطع پایین تر از چهارم اجباری نخواهد بود، اما استفاده از آن توصیه می شود.

طبق برنامه دولت، دانش آموزان دبیرستانی در 24 اداره آموزش و پرورش انتاریو، از جمله GTA ، در گروه های ثابت 15 نفره در کلاس درس حاضر خواهند شد. برای دبیرستان ها در شهرهای کوچک محدودیت تعیین نشده و این مراکز آموزشی 5 روز هفته دایر خواهند شد. 

 

 

در سال تحصیلی جدید دانش آموزان هر کلاس مقطع ابتدایی ساعات مدرسه را مجزا از دانش آموزان سایر کلاس ها سپری کرده، ناهار را با همدیگر صرف می کنند و زنگ تفریح دانش آموزان هر کلاس نیز مجزا خواهد بود. 

میز و صندلی ها با فاصله از یکدیگر چیده شده ولی امکان تضمین رعایت فاصله دو متر بین آنها وجود نخواهد داشت. استیون لچه، وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که حداقل فاصله 1 متر بین میز و صندلی ها رعایت خواهد شد. او تاکید کرد که رعایت فاصله فیزیکی ایمن بخصوص در مقطع دبیرستان مهم می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید