اخباراخبار جهان

اعدام یک زندانی زن در آمریکا برای اولین بار از 1953 به اینسو

 

 

آمریکا- یک زن اهل کانزاس، به جرم خفه کردن یک زن باردار در میسوری، دریدن شکم و خارج کردن کودک از رحم او، اعدام شد. این اولین بار در حدود هفت دهه است که آمریکا یک زندانی زن را اعدام می کند. 

لیزا مونتگومری، 52 ساله، ساعت 1:31 دقیقه بامداد چهارشنبه 13 ژانویه با تزریق داروی مرگ در مجتمع زندان فدرال در Terre Haute ایندیانا، اعدام شد. وی یازدهمین زندانی بود که از جولای و هنگامی که دونالد ترامپ رئیس جمهور حامی مجازات اعدام، اعدام های محکومین فدرال را پس از توقف 17 ساله از سر گرفت، با تزریق کشته شد. 

وقتی پرده ای که شیشه اتاق اعدام را پوشانده بود بالا رفت، مونتگومری یک لحظه با دیدن خبرنگارانی که از پشت شیشه به او خیره شده بودند، گیج شد. با شروع مراحل اعدام، خانمی که بالای سر مونتگومری ایستاده بود، خم شد و ماسک صورت وی را به آرامی برداشت و پرسید آیا حرفی برای گفتن دارد. مونتگومری با صدایی آرام پاسخ داد: نه. او دیگر هیچ نگفت.  

مونتگومری برای چند ثانیه، به حالت عصبی انگشتانش را روی همدیگر زد، یک خال کوبی به شکل قلب روی انگشت شست او نمایان بود. لیزا سریع چشم هایش را بست. با شروع تزریق داروی کشنده پنتوباربیتال از طریق سرمی که به دو بازویش وصل شده بود، مونتگومری مدام لب های خود را لیس می زد و برای مدت کوتاهی به نفس نفس افتاد. چند دقیقه بعد قسمت میانی بدن او برای یک لحظه به رعشه افتاد اما سریع متوقف شد. 

 

 

در ساعت 1:30 دقیقه بامداد، یکی از مقامات زندان با دستکش های سیاه و استتوسکوپ وارد اتاق شد، به  قلب او گوش داد و بیرون رفت تا مرگ وی تایید شود. 

کلی هنری، وکیل مونتگومری، در بیانیه ای گفت: خونخواهی یک دولت شکست خورده امشب کاملاً به نمایش درآمد. همه کسانی که در اعدام لیزا مونتگومری شرکت کردند باید احساس شرم کنند. دولت برای اعدام یک زن آسیب دیده و بیمار از هیچ چیز دریغ نکرد. اعدام لیزا مونتگومری عادلانه نبود.  

مونتگومری اولین نفر از سه زندانی فدرال بود که قرار بود قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب  جو بایدن، که انتظار می رود اعدام های فدرال را متوقف کند، اعدام شوند. 

یک قاضی فدرال با صدور حکم، اعدام های برنامه ریزی شده دو محکوم دیگر یعنی کوری جانسون و داستین هیگز را متوقف کرد. جانسون، متهم به كشتن هفت نفر در ارتباط با قاچاق مواد مخدر در ویرجینیا و هیگز به جرم قتل سه زن در مریلند به اعدام محکوم شده اند. هر دو ماه گذشته به کووید-19 مبتلا شدند. 

مونتگومری در سال 2004، بابی جو استینت 23 ساله را در شهر اسكیدمور در شمال غربی میسوری به قتل رساند. او با طناب استینت را كه هشت ماهه باردار بود خفه كرد و سپس با بریدن شکم قربانی، کودک درون رحم را خارج کرد و با خود برد. او سعی کرد دختر را به عنوان فرزند خودش جا بزند. 

دادگاه تجدیدنظر، یک روز قبل از اعدام، اجرای حکم را متوقف کرد. اما ساعتی بعد یک قاضی دیگر حکم دادگاه تجدید نظر مبنی بر اینکه منتگومری بیمار روانی است و نمی تواند علت اعدام خود را درک کند را، لغو کرد.  به این ترتیب حکم اعدام تنها محکوم به اعدام زن به اجرا در آمد. 

تیم حقوقی مونتگومری می گوید که او در کودکی قربانی شکنجه جنسی، از جمله تجاوز دسته جمعی توسط مادر و دوست پسر مادرش شد، و این تجربیات بسیار تلخ به روح و روان او برای ابد آسیب وارد کرد. 

اما دادستان مونتگومری را به فریب و جعل بیماری روانی متهم کرد و تاکید کرد که قتل استینت از پیش برنامه ریزی شده بود و کاملا طبق نقشه انجام شد. از جمله اینکه مونتگومری در اینترنت درباره چگونگی انجام عمل سزارین تحقیق کرده بود. 

از سوی دیگر، وکیل مدافع او، یعنی هنری با استناد به آزمایش های گسترده و اسکن های مغزی که تشخیص بیماری روانی را تایید می کرد، ادعای دادستان را رد کرد و گفت: موضوع مورد بحث امروز این نیست که آیا او می دانسته قتل سال 2004 اشتباه بوده است یا خیر، موضوع این است که آیا کاملا درک می کند که چرا قرار است اعدام شود؟ 

قاضی جیمز پاتریک هانلون، که حکم اعدام مونتگومری را متوقف کرده بود، در تصمیم خود به کارشناسان تیم دفاعی استناد کرد که ادعا کرده بودند مونتگومری از افسردگی، اختلال شخصیتی و PTSD یا اختلال استرس پس از سانحه رنج می برد. هانلون گفت: مونتگومری در زمان ارتکاب قتل از یک بیماری نادر به نام pseudocyesis رنج می رد که باور غلط  باردار بودن را نزد یک زن ایجاد می کند و باعث ایجاد تغییرات هورمونی و جسمی می شود. 

قاضی همچنین گفت، مونتگومری به توهم دچار است و معتقد است ک خداوند از طریق پازل با او صحبت کرده است. 

جزئیات این جنایت وحشیانه آنقدر تکاندهنده بود که هیئت منصفه را متاثر کرد. 

دادستان خطاب به هیئت منصفه گفت که مونتگومری در پوشش خرید یک توله سگ از استینت، مسافت 170 مایلی (274 کیلومتری) از ملورن کانزاس به مزرعه استینت در اسکیدمور را طی کرد. استینت را خفه و با انجام عمل سزارین کودک را از رحم خارج کرد. 

مونتگومری سپس با شوهرش تماس گرفت تا او را از پارکینگ لانگ جان سیلورز در توپکا – کانزاس، سوار کند. مونتگومری نزد شوهرش مدعی شد که فرزندش را زودتر از موعد در یک زایشگاه به دنیا آورده بود. 

مونتگومری روز بعد، پس از نشان دادن نوزاد نارس (ویکتوریا جو، هم اکنون 16 ساله) بازداشت شد. ویکتوریا جو هرگز درباره این فاجعه بصورت علنی صحبت نکرده است. 

دادستان گفت همسر سابق مونتگومری می دانست که لیزا لوله هایش را بسته و عقیم شده است. بنابراین می خواست دروغ بودن بارداری اش را ثابت کند. لیزا که به تاریخ برگزاری دادگاه رسیدگی به درخواست حضانت دو فرزند از چهار فرزندشان نزدیک شده بود، به یک نوزاد نیاز داشت و به این ترتیب استینت که به شغل پرورش و فروش سگ می پرداخت را، انتخاب کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. خودروی شاه بلژیک هدف سنگ‌پرانی معترضان به خشونت نژادی پلیس
    https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=221541
    حمله به اتوموبیل پادشاه مشروطه بدون قدرت بلژیک ، از سوی نیروهای افراطی چپ روسی عامل پوتین در بلوا و شورش از بلژیک تا کنگره امریکا و تا نیروهای مارکسیست روسی متحد ملاها و سپاه در تهران که علیه شاهزاده لیبرال دموکرات متحد امریکا یک جاسوس روس را که سالها با ملاها بوده بزرگ کردند و از جیب یک جاسوس دیگر ملاها عباس میلانی یک قانون اساسی ضد مشروطه و شبیه جمهوری های فاشیستی کوبا ، ونزوئلا ، کره شمالی ، اسد ، قذافی ، دیکتاتورهای اسیای مرکزی بیرون می کشند که حتی در فیلم های روسی لنینیستی سر پادشاه بزرگ ایران را می برند (داعش ک گ ب اسیای مرکزی ) اما صدا از مزدوران روسیه و ملاهای روسی مثل فرج سرکوهی ، بقراط ، میلانی ، تابان ، فانی ، نیکفر ، رقیه دانشگری ، سایت های من و تو ، ایران اینتر نشنال ، ایندیپندنت فارسی (عربی ، روسی ، اماراتی ) ،دوچه ولله ، زمانه ، بی بی سی فارسی ، رادیو فردا ، اخبار روز ، …. در نمی اید . اینها نگران ازادی بیان ! تروریست های تحریک شده توسط پوتین و ک گ ب در توئیتر و فیس بوک هستند . که می خواستند دموکراسی امریکا را در قلب ان ( کنگره) دست گیر و حتی مایک پنس را به دار بیاویزند زیر عنوان هواداری از پرزیدنت ترامپ !
    انتی فا ، کیوانان ، و حالا داعشیان پوتینیست در بلژیک دنبال چی هستند ؟ حقوق سیاه پوستان ؟ نه بزرگترین اتفاق تاریخ در امریکا یعنی معاونت اول یک زن رنگین پوست از خانواده مهاجر به وقوع پیوسته ، جمهوری خواهان هماهنگ با دموکرات ها اتفاقات تروریستی را در کنگره محکوم کرده اند ، خانم نیکی هیلی که از برجسته ترین سیاستمداران امریکایی است که دست روسیه و ملاهای روسی و مزدوران ونزوئلایی و اسد را به خوبی در نفوذ در میان هوادران پرزیدنت ترامپ پنهان شده اند را شناخته ، صدای ملت ایران را که علیه روسیه ، سوریه ، ملاهای روسی ، و برای امریکا و دموکراسی غربی به خیابان امدند به وضوح دیده ، این اعمال را محکوم میکند و صریحا می گوید روسیه ، ایران ،ونزوئلا در اثر حملات تروریستی فوق به کنگره به ما خندیدند.
    این اخبار در همه رسانه های اشغالی مزدوران پوتین و سپاه قدس در غرب سانسور می شود . دیکتاتوری پرولتاریا ، تروریست های ژندارم کش زمان شاه ، کاسه داغتر از اش شده و برای ازادی بیان در امریکا(نه کوبا ، روسیه ، ایران ، ونزوئلا ، چین ، ویتنام ، کره شمالی ، اسد ، بلاروس ) اشک تمساح میریزند و سلطنت طلبان را پس از مجاهدین و بنی صدر و ملیون و لیبرال ها از اینده ایران هم حذف میکنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست