علم و دانش
موضوعات داغ

اعتیاد به بازی ویدیویی جزو اختلالات روانی قرار گرفت

bahman-azimi-gif

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اعتیاد به بازی ویدیویی را در گروه اختلالات روانی قرار داده اند. در پی ادامه تحقیقات و بحث های علمی پیرامون آخرین فهرست بیماری های روانی که سال گذشته منتشر شد، از سال 2022، اعتیاد به بازی های ویدیویی و اینترنتی در لیست بیماری های روانی قرار خواهد گرفت.

اعتیاد به این بازی ها در کنار اعتیاد به الکل و قمار، در زیرگروه اختلالات ناشی از مصرف مواد یا رفتارهای اعتیادآور قرار می گیرد. این اعتیاد سبب از دست دادن کنترل و میل شدید به بازی برای ساعت های طولانی می شود که به تدریج بر زندگی روزمره و روابط اجتماعی و خانوادگی فرد تاثیر منفی می گذارد.

برخی از کشورهای جهان اقداماتی را برای مبارزه با اعتیاد به بازی های ویدیویی انجام داده اند. برای مثال هند در پی خودکشی یک پسر نوجوان در آوریل سال جاری پس از اینکه توسط والدینش به دلیل هدر دادن وقت با بازی در فصل امتحانات توبیخ شد، PlayerUnknown Battlegrounds را ممنوع اعلام کرد. چین نیز که بزرگترین بازار بازی های ویدیویی در جهان می باشد، برای دسترسی به بازی ها محدودیت سنی تعیین کرد. بر این اساس کودکان زیر 13 سال برای دسترسی به بازی های ویدیویی بایستی از والدین شان اجازه بگیرند. مقامات کشورهای نپال و عراق نیز برنامه هایی را برای مقابله با این معضل در نظر گرفته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0