اخباراخبار کانادا

اعتراف مرد تورنتویی به تلاش برای پیوستن به داعش

تورنتو- پامیر حکیم زاده، هم اکنون 29 ساله، ساکن تورنتو به ترک کانادا جهت پیوستن به صفوف داعش اعتراف کرده است. حکیم زاده 22 اکتبر 2014، یعنی روز حمله تروریست کانادایی به ساختمان مجلس و قتل افسر ارتش ناتان سیریلو در مقابل مجسمه یادبود، تورنتو را به مقصد آمستردام ترک کرد و از آنجا به استانبول ترکیه رفت.
به گفته کریس والش، دادستان فدرال، او مدتی قبل از ترک کانادا، اعتقادات افراطگرایانه خود را بروز داده و از داعش دفاع کرد. نامبرده همچنین به وب سایت های داعش مراجعه و با شیوه رساندن خود به سوریه آشنا شد. پامیر حکیم زاده قبل از آن از سرکوب مسلمانان در جهان انتقاد کرده و آنان را به مبارزه تشویق کرده بود.

نقشه سفر حکیم زاده به سوریه توسط راننده تاکسی در ترکیه خنثی شد. راننده تاکسی که به قصد حکیم زاده پی برده بود، او را به پلیس گزارش کرد. مقامات ترکیه، نامبرده را در 19 نوامبر 2014 به کانادا بازگردانده و به مدت یک سال از ورود به ترکیه منع کردند. مرد جوان پس از بازگشت به کانادا اعتراف کرد که به قصد پیوستن به داعش و جهاد در راه خدا کشور را ترک کرده بود. گویا یکی از اعضای خانواده وی، تروریست جوان را به پلیس کانادا گزارش کرد.
حکیم زاده دو سال قبل با اتهام ترک کشور برای پیوستن به گروه تروریستی، روبرو و بازداشت شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان