صفحه اصلی / اخبار / اعتراف دولت به ناقص بودن غربالگری امنیتی پناهنده های سوری به کانادا

اعتراف دولت به ناقص بودن غربالگری امنیتی پناهنده های سوری به کانادا

اتاوا- بر اساس یک یادداشت داخلی دولت فدرال که از طریق قانون دسترسی به اطلاعات در اختیار Toronto Sun قرار گرفته است،  برنامه انتقال و اسکان پناهجویان سوری احتمالا بدون غربالگری امنیتی لازم انجام شده است.

در یادداشت مورخ نوامبر 2015، که توسط کارکنان غیرحزبی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تدوین شده ، شیوه غربالگری و بررسی سوابق متقاضیان پناهندگی قبل از ورود به کانادا، زیر سوال رفته است. در حالی که دولت ترودو اصرار دارد که اقدامات احتیاطی لازم برای بررسی سوابق امنیتی انجام شده ولی اطلاعات مندرج در این یادداشت داخلی خلاف آن را نشان می دهد.

این سند نشان می دهد که برای پناهندگان سوری اسناد دولتی با اشتباهات متعدد از جمله غلط املائی، تاریخ تولد و جنسیت اشتباه صادر شده بود. این یعنی در واقع غربالگری انجام شده توسط دولت ترودو، بدون در اختیار داشتن اطلاعات حیاتی در مورد یک فرد، از جمله نام کامل با املای درست، تاریخ تولد و جنسیت درست، بیهوده بود.

اینکه برای پناهندگان سوری اسناد دولتی اشتباه صادر شده بود، عمیقا نگران کننده است.

بسیاری از کارشناسان می گویند که تصمیم ترودو برای اسکان 25 هزار پناهجوی سوری در یک جدول زمانی کوتاه، تنها با هدف تامین منافع حزبی به اجرا گذاشته شد.
در بخشی از این یادداشت به چالش های برنامه بلندپروازانه ترودو اشاره شده و توصیه هایی برای بهبود سیستم ارائه شده است.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *