اخباراخبار کانادا

اظهار ناامیدی مردم از روند اقدام برای برنامه حمایتی جدید دولت CRB

 

 

به گزارش سی بی سی نیوز، جاستین ترودو، نخست وزیر، پیش تر گفته بود اقدام برای برنامه جدید حمایت مالی دولت، ،CRB ساده خواهد بود و در گذار از حمایت های قبلی به برنامه های حمایتی جدید هیچ کس جا نخواهد ماند.

اما بعضی از متقاضیان می گویند اقدام برای برنامه CRB به شدت مایوس کننده بوده و آنها اصلا نمی دانند آیا اصلا مشمول دریافت این حمایت خواهند شد یا خیر.

هاجر پیتمن، مادر دو فرزند، و ساکن برمتون، در مرخصی زایمان بود که پاندمی شروع شد و  پس از آن از محل کارش، شرکت هواپیمایی، تعدیل شد. از آن زمان تا کنون او با استفاده از حمایت دولتی CERB زندگی خود را گذرانده است.  اما پیتمن می گوید در اقدام برای برنامه جدید، با خطای COV-026 مواجه شده که به معنی واجد شرایط نبودن برای دریافت CRB است.

وقتی پیتمن پس از ساعت ها موفق شد با اداره CRA تماس بگیرد، به او گفته شد ممکن است دریافت کمک مربوط به مرخصی زایمان، سیستم CRA را دچار اشتباه کرده باشد. او حالا از Service Canada خواسته تا طی نامه ای وضعیت او را مشخص کند. اما ظاهرا دریافت نامه 21 روز زمان می برد و تازه بعد از آن باید نامه را به اداره CRA پست کند. بنابراین اصلا نمی داند کی موفق به دریافت این پول خواهد شد. او در حال حاضر هیچ درآمدی ندارد و با کمک خانواده و پس اندازش زندگی می کند. جستجوی کار در دوران پاندمی هم بی نتیجه بوده است.

 

 

اما پیتمن تنها کسی نیست که با این مشکل رو به رو شده است. به گفته تریسی کراسون، مدیر گروه فیس بوکی مربوط به افرادی که از حمایت مالی دولت استفاده می کنند، او ده ها نمونه از شکایت های مشابه را مشاهده کرده است. کراسون می گوید نظرات مردم نشان می دهد بسیاری از افرادی که با خطای COV-026 مواجه می شوند، افرادی هستند که قبلا از بیمه بیکاری استفاده می کردند اما در حال حاضر واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری نیستند.

مارا دلبیانچو متقاضی دیگری است که با همین خطا مواجه شده است. حتی از او خواسته شده مدارک خود را با فکس به اداره CRA ارسال کند. دلبیانچو نیز پروسه اقدام برای دریافت حمایت مالی دولت را خسته کننده خواند و از عدم ارتباط بین سرویس کانادا و اداره CRA را ناامید کننده توصیف کرد.

اداره CRA اعلام کرد از شرایط پیش آمده آگاه است. این اداره گفت وقتی افراد از طریق My Account در سایت CRA و یا خط تلفنی خودکار برای ثبت نام استفاده می کنند، سیستم اطلاعات آنها را پردازش کرده و واجد شرایط بودن متقاضی را بررسی می کند. برای مثال سیستم تشخیص می دهد که آیا شرط مربوط به داشتن حداقل 5000 دلار درآمد احراز شده یا خیر، و همچنین احتمال کلاهبرداری را شناسایی می کند. با این وجود، افرادی که واجد شرایط دریافت CRB نباشند، ممکن است مشمول دریافت بیمه بیکاری قرار گیرند.

طبق اعلام این اداره، تا پایان روز چهارشنبه، 497100 تقاضا برای دریافت CRB مورد تائید قرار گرفت.

با توجه به احتمال افزایش ناگهانی تقاضا برای دریافت بیمه بیکاری و همچنین تعداد تماس ها در رابطه با برنامه های حمایتی جدید، سرویس کانادا تعداد کارشناسان مرکز پاسخگویی خود را به دو برابر افزایش داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست