اخباراخبار کانادا

اطمینان پژوهشگران به ساخته شدن واکسن کروناویروس 

کانادا- Global News: هزاران پژوهشگر در سراسر جهان به صورت شبانه روزی برای ساخت واکسن کروناویروس تلاش می کنند. 

چند ماه پس از مشاهده شدن نوع جدید کروناویروس در ووهان چین، پژوهشگران از قریب الوقوع بودن ساخت واکسن خبر می دهند. اما در عین حال تاکید می کنند که برای تایید و آماده شدن واکسن جهت عرضه در جهان به دو سال زمان نیاز خواهد بود. 

بزرگترین چالش پیش روی دانشمندان در ساخت واکسن ویروس هایی مانند SARS-CoV-2، عدم شناخت کامل این ویروس ها می باشد. دکتر آلیسون کلوین، استادیار دانشگاه Dalhousie شعبه تورنتو و یکی از پژوهشگران مرکز واکسن شناسی کانادا در گفتگو با خبرنگار Global News  گفت: دانشمندان به دلیل ناشناخته و جدید بودن این ویروس کار را از صفر شروع کرده اند. 

دکتر متیو میلر، استادیار دانشگاه مک مستر همیلتون – انتاریو نیز تاکید کرد که در کل، ساخت واکسن برای گونه های کروناویروس آسان نیست. زیرا دانشمندان درک کاملی از نوع و میزان مصونیتی که یک واکسن در برابر این گونه ویروس ها ایجاد می کنند، ندارند. 

دکتر کلوین افزود که دانشمندان برای ساخت واکسن از روش های سنتی و ابتکاری استفاده می کنند و امیدوارند که بتوانند به یک واکسن موثر دست یابند. انواع سنتی واکسن ها ویروس را نابود کرده و بیمار را در برابر ابتلای مجدد به آن مصون می کند. اما روش های دیگر نیز برای ساخت واکسن SARS-CoV-2 در حال آزمایش می باشد. از جمله ساخت واکسن های بر مبنای پروتئین، واکسن های RNA و DNA. 

 

 

دکتر کلوین همچنین از حمایت مالی دولت فدرال از پروژه های تحقیقاتی جهت ساخت واکسن قدردانی کرد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!