املاک و مسکنمقالات

اطلاعاتی شایان توجه درباره مالکان مقیم خارج ازکشور

 

براساس تحلیل های اندی یان مدیر برنامه شهرداری دانشگاه سایمن فریزر درباره گزارش اخیر داده های اطلاعاتی برنامه آمار مسکن کانادا، یکی از هر ده مالک واحدهای واقع در مجتمع های ساخته شده در تورنتو بین سال های 2016 و 2017 در داخل اقامت ندارد. این امر در مورد دست کم حدود 9 درصد این واحدها هم صدق می کند، که دارای بیش از یک مالک هستند.

در تحلیل های پیشتر اندی یان در مورد داده های اطلاعاتی در پیوند با ونکوور نیز آشکار شده بود، که اعداد و ارقام مربوط به این کلانشهر حتی بیش از تورنتو می باشد. کمااینکه به طور متوسط تقریبا یکی از هر پنج مالک واحدهای واقع در مجتمع های تجاری آن مقیم کانادا نیستند. این میزان در برخی از نواحی شهرداری ونکوور به یک در چهار افزایش پیدا می کند.

اندی یان درباره این تحلیل های خود می افزاید: مشاهده می کنیم که داشتن ملک گران در کانادا الزاما به معنی این نیست، که مالک در کشور زندگی می کند. همچنین نشانگر چگونگی وضعیت املاک محلی در محاسبات کل جهان است، و اینکه تورنتو و ونکوور فصل هایی از ماجرای نوین مربوطه در کانادا می باشند.

البته داده های اطلاعاتی مورد اشاره کامل نیستند. زیرا از جمله شامل املاک خریداری شده با ارز خارجی از سوی یک مقیم کشور نمی شوند. بنابراین آقای یان می گوید نحوه تلقی این برنامه در مورد مالکیت غیرمقیم ها، نه فراگیر، که محدود است. کمااینکه می افزاید: شاهد آن هستیم، که مالکیت املاک مسکونی در تورنتو و ونکوور الزاما به معنی دادن مالیات بر درآمد در کانادا نیست.

از دیگر سو دیدگاه نوین برنامه مورد اشاره آشکار می کند که اعداد و ارقام مربوطه بیشتر از میزانی می باشد، که در اواخر سال 2017 از سوی شرکت وام مسکن و مسکن کانادا و همچنین اداره آمار کشور منتشر شده اند. کمااینکه براساس یافته های این دو نهاد در آن سال تنها 3.8 درصد مالکان املاک مسکونی کلانشهر تورنتو مقیم کانادا نبودند. در حالی که این میزان در واقع 7.6 درصد یعنی دو برابر درصد اعلام شده از سوی دو نهاد مورد اشاره بود.

دیگر مساله شایان توجه این است، که مبنای برآورد پیشین برنامه مذکور در مورد مالکیت خارجی ها بر نظرسنجی از مدیران مجتمع های مورد اشاره قرار داشت. اما گزارش مارس 2019 این مجتمع، پرونده اسناد مالکیت را به مالیات بر درآمد و اسناد مهاجرت پیوند می دهد.

برخی نکات مهم دیگر

  • در کلانشهر تورنتو دست کم یکی از صاحبان 66 هزار و 240 ملک به ارزش کل 44 میلیارد دلار، مقیم کانادا نیست. این اعداد و ارقام برای کلانشهر ونکوور به ترتیب 58 هزار و 710 ملک، و 76 میلیارد دلار می باشد.
  • در این دو کلانشهر ارزش املاک دارای صاحب غیرمقیم کانادا بیش از بهای ملک هایی می باشد، که صاحبان شان در داخل سکونت دارند. کمااینکه در تورنتو قیمت متوسط یک واحد واقع در مجتمع های نوساز دارای صاحب غیرمقیم و مقیم کانادا، به ترتیب 636 و651 هزار دلار است. این اعداد و ارقام برای کلانشهر ونکوور به ترتیب 658 و 730 هزار دلار می باشد.
    فراتر اینکه وقتی پای قطارخانه ها (از هر دو طرف متصل به خانه های کناری) به میان می آید، این فاصله بسیار بیشتر می شود. کمااینکه در کلانشهر ونکوور تفاوت بهای متوسط یک خانه نوساز از این دست دارای صاحب غیرمقیم 420 هزار دلار بیش از ملک دارای صاحب مقیم کشور است. این تفاوت در کلانشهر تورنتو سر به 480 هزار دلار می زند.  

 

پرسش و پاسخ هفته:

آیا همه اطلاعات در مورد خرید و فروش و اجاره در وب سایت MLS وجود دارد؟

بله، کامل ترین بانک اطلاعاتی موجود در انتاریو، وب سایت Torontomls.net است که برگرفته از سه کلمه Multiple Listing Service بوده که در اختیار مشاورین املاک در سراسر انتاریو می باشد.

تمامی کسانی که قصد فروش و یا اجاره ملک خود را دارند، با مراجعه به یکی از مشاورین املاک، اطلاعات و قیمت ملک خود را در این وب سایت لیست می نمایند و بدین وسیله تمامی مشاورین املاک، امکان دسترسی به این اطلاعات را خواهند داشت و به فراخور نیاز مشتریان خود، منطقه و قیمت ملک مورد نظر را طبقه بندی نموده و در اختیار آنان قرار می دهند.

در حقیقت تمامی دیگر وب سایت ها یا اطلاعاتی که از طریق Social Media در اختیار شما قرار می گیرد برگرفته از همین وب سایت است.

پس نتیجه می گیریم که برخلاف ذهنیت های قبلی که هر منطقه یا محله ممکن است مشاور املاک مخصوص خود را داشته باشد صحت نداشته و این اطلاعات به صورت یکپارچه در اختیار همه مشاورین املاک قرار دارد.

بنابراین توصیه می کنم با دقت نظر نسبت به اطلاعات و دانش و تجربه مشاور املاک، یک فرد مناسب را انتخاب نموده و با آن فرد ادامه دهید تا بدین وسیله هر دو نفر بیشتر از سلایق و ایده های یکدیگر بهتر مطلع شوید.

در صورت داشتن هرگونه سوال با من علیرضا صدیقی تماس حاصل فرمایید:
416-939-4646

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0