صفحه اصلی / اخبار / اشتباه راننده اتومبیل تسلا، علت سانحه رانندگی منجر به فوت!

اشتباه راننده اتومبیل تسلا، علت سانحه رانندگی منجر به فوت!

آمریکا- مسوولین شرکت Tesla اعلام کردند اتومبیل Model X، که 23 مارچ در بزرگراه 101 در Mountain View کالیفرنیا تصادف کرد، در حالت autopilot یا خودران حرکت می کرد. متاسفانه در این سانحه، راننده جان خود را از دست داد. این در حالی است که ژانویه امسال، یک اتومبیل مدل S دیگر نیز تصادف کرد. این اتومبیل نیز احتمالا در هنگام تصادف با سیستم autopilot حرکت می کرد.

Tesla  با انتشار پیامی هویت قربانی سانحه Mountain View را وی هوانگ 38 ساله (مهندس نرم افزار شرکت Apple) اعلام کردند. شرکت در عین حال اعلام کرد که سیستم ایمنی اتومبیل، 6 ثانیه قبل از سانحه در مورد لزوم قرار داشتن دست های راننده بر روی فرمان، به وی هشدار صوتی و بصری داده بود. در بخشی از بیانیه Tesla  آمده است: راننده، قبل از برخورد 5 ثانیه و 150 متر با دیوار بتنی فاصله داشت و به آن دید کامل داشت، اما اقدامی برای متوقف کردن اتومبیل و یا منحرف کردن مسیر آن انجام نداد.

به گفته Tesla، سیستم autopilot یا خودران اتومبیل می تواند سرعت را حفظ کرده، از خطی به خط دیگر برود و اتومبیل را به صورت خودکار پارک کند، اما راننده موظف است در طول حرکت اتومبیل دست ها را روی فرمان نگه دارد و متوجه جاده و پیرامون خود باشد، تا بتواند در صورت نیاز، کنترل اتومبیل را به دست بگیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *