علم و دانش

اسکلت دایناسور پیدا شده توسط یک کودک دوازده ساله کانادایی، یک کشف بسیار قابل توجه!

 

 

ناتان هروشکین و پدرش سال هاست که در منطقه Drumheller  آلبرتا، کوهپیمایی می کنند.

پسر اهل کلگری، همیشه به دایناسورها علاقمند بوده است. تابستان امسال، ناتان هنگام پیاده روی با پدرش از طریق Horseshoe Canyon در منطقه Badlands ، چیزی را در بالای تپه پیدا کرد که حتی باتجربه ترین دیرینه شناسان را نیز به هیجان آورده است. 

ناتان گفت: وقتی به آن نگاه کردم، برایم واضح بود که یک استخوان است. مثل استخوانی که ممکن بود در یک شوی تلویزیونی ببینید. نفسم بند آمده بود. شوکه شده بودم. 

ناتان و پدرش عکس هایی از استخوان هایی که از زیر خاک بیرون آمده بودند را به موزه  Royal Tyrrell در Drumheller فرستادند. کارشناسان موزه پس از تحقیق تایید کردند که این استخوان ها به یک هادروسور یا دایناسور منقار اردکی تعلق دارد. 

 

 

فرانسوا تررین، دیرینه شناس گفت این کشف نشان می دهد که در حدود 69 میلیون سال پیش چه دایناسورهایی در اینجا زندگی می کردند. از این نظر کشف ناتان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.  

از زمان کشف ناتان، بین 30 تا 50 استخوان توسط دیرینه شناسان در دیواره دره پیدا شده که همه متعلق به یک هادروسور بین سه تا چهار ساله اند. 

تررین گفت: این حیوانات احتمالا در اواخر دوره کرتاسه در آلبرتا زندگی می کردند و به اندازه گوزن های امروزی رایج بودند. 

ناتان پنجشنبه گذشته به کارگران شاغل در محل پیوست و آنها را در حین برداشتن تکه هایی از اسکلت و انتقال آنها به موزه در پوشش های محافظ تماشا کرد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست