Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / اسپایدرمن فرانسوی، از مهاجرین غیرقانونی بود

اسپایدرمن فرانسوی، از مهاجرین غیرقانونی بود

bahman-azimi-gif

دولت فرانسه گفته به مهاجر غیرقانونی که از نمای یک آپارتمان بالا رفت تا جان پسربچه‌ای را نجات دهد، شهروندی فرانسه را خواهد داد. این مرد اهل کشور <مالی>، روز یکشنبه، این پسربچه را از سقوط از بالکن طبقه‌ چهارم یک ساختمان نجات داد.

ویدیویی که از این حرکت جسارت‌آمیز منتشر شده، نشان می‌دهد که این مرد که <مامودو گاساما> نام دارد و 22 ساله است، با به خطر انداختن جان خودش از بالکن چهار طبقه بالا می‌رود تا پسربچه‌ چهار ساله را که با وحشت به نرده‌ها چسبیده، نجات دهد. این ویدیو البته در فضای مجازی دست به دست شد و به خاطر سرعت آقای <گاساما> و نجات جان کودک در عرض کمتر از یک دقیقه، لقب <اسپایدرمن> را برای او به ارمغان آورد. این عمل شجاعانه، همچنین باعث شد که این مرد جوان، برای یک دیدار به کاخ<الیزه> دعوت شود.

<امانوئل مکرون> رئیس جمهور فرانسه، روز دوشنبه در دیدار با آقای <گاماسا> گفت: <کار شما واقعا استثنایی و قابل تقدیر است. بدیهی است که ما اسناد و اوراق مهاجرت شما را تکمیل خواهیم کرد و اگر مایل باشید، پروسه‌ اداری تبدیل شما به یک شهروند فرانسه را آغاز خواهیم کرد>.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه به به آقای <گاساما> گفت: <آنچه شما انجام داده‌اید، کاریست که آتش‌نشانان می‌کنند. اگر این خواست شما باشد، می‌توانید به این گروه بپیوندید و هر روز از این کارها بکنید>.

آقای <گاساما> برای <ماکرون> توضیح داد که در سال 2014 قصد عبور از دریای مدیترانه و رسیدن به ایتالیا را داشته که پلیس، او را دستگیر می‌کند. او گفت که تصمیم دارد در فرانسه بماند.

آقای <گاماسا> بلافاصله پس از دیدار با <ماکرون>، با تلویزیون خبری BFM فرانسه نیز مصاحبه‌ای داشت و نامش به صدر اخبار صبح دوشنبه رفت. خانم <آنه هیدالگو> شهردار پاریس نیز از حرکت قهرمانانه‌ او تقدیر کرد و گفت که شهر <پاریس> در روند شهروندی وی، او را حمایت خواهد کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *