اخباراخبار کانادا

استیون لچه: به طولانی تر کردن تعطیلات زمستانی مدارس انتاریو نیاز نیست

 

انتاریو- به نقل از 680 News: استیون لچه، وزیر آموزش و پرورش انتاریو، با اشاره به پروتکل های ایمنی قوی تعیین شده از سوی دولت فورد، اعلام کرد تعطیلات زمستانی مدارس طولانی تر نخواهد شد.

لچه، چهارشنبه 18 نوامبر، با صدور بیانیه اعلام کرد: طرح مدارس امن انتاریو برای محافظت دانش آموزان در برابر COVID-19 موثر بوده است و به آنها امکان می دهد ضمن ادامه تحصیل، تعاملات اجتماعی امن را با دوستان و همکلاسی ها از سر بگیرند. 

لچه در ادامه آورد: ما با مقامات ارشد درمانی مشورت کرده و تشخیص داده ایم که با توجه به پروتکل های ایمنی قوی انتاریو، پایین بودن نرخ انتقال و ایمن بودن مدارس، به تعطیلات زمستانی طولانی تر نیاز نیست. 

این بیانیه در حالی صادر شد، که یک روز قبل لچه از احتمال طولانی تر شدن تعطیلات زمستانی مدارس صحبت کرده بود.

داگ فورد، رئیس دولت انتاریو نیز همچنان اصرار دارد که تعطیلی مدارس در اولویت دولت قرار ندارد. او طی کنفرانس خبری سه شنبه 17 نوامبر گفت: هدف ما و خواست والدین این است که بچه ها به مدرسه بروند. 

 

 

کمتر از یک ماه پیش، دولت استان اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می داد، از اول آگوست به اینسو، بزرگترین منبع شیوع ویروس در تورنتو از طریق مدارس بوده است. در آن زمان، برآورد شد که 22 درصد از موارد جدید کووید-19 از اول آگوست به اینسو در مدارس و مهدکودک های شهر ثبت شوند.

همانطور که می دانید از امروز، چهارشنبه 18 نوامبر، نوناووت اولین استان و حوزه در کانادا می باشد که تعطیلی کامل دو هفته ای را به اجرا گذاشته است.

استیون لچه، در مورد ادامه فعالیت مدارس انتاریو گفت: ما كاملا متعهد هستیم كه برنامه خود برای پیشبرد یادگیری و ایمنی دانش آموزان را دنبال كنیم. ما همچنان به بررسی گزینه های پیش رو ادامه داده و اقدامات قاطع برای اطمینان از باز نگه داشتن مدارس در ژانویه و بعد از آن را انجام خواهیم داد. ما در عین محافظت از پیشرفت های حاصل شده در مدارس، به نظارت دقیق کلیه شاخص ها، روندها و اعداد و ارقام برای تضمین ایمنی فرزندان، خانواده های آنها و کارکنان مدارس انتاریو ادامه خواهیم داد.

لازم به یادآوریست که انتاریو یکبار دیگر 100 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در مدارس استان را اعلام کرده است. طی دو هفته گذشته بیش از 1100 مورد جدید گزارش شده است. 

هم اکنون بیش از 650 مدرسه در سراسر استان، حداقل یک مورد ابتلا به کووید-19 را گزارش کرده اند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست