فوتبالورزش
موضوعات داغ

استقبال تیم ملی فوتبال زنان کانادا از تازه واردان

پیش درآمد ایران جوان

تیم ملی فوتبال زنان کانادا در حال حاضر برای شرکت در مسابقات جام جهانی در فرانسه به سر می برد. بنابراین مناسب دیدیم، مشارکت این تیم در مساله مهم مهاجران و جا افتادن آنها را در این ستون مطرح کنیم.

رامیا راماناتان- مشاور مستقل

حدود یک ماه پیش اتحادیه فوتبال کانادا در زمین بازی بانک مونترال در تورنتو میزبان یک مراسم ویژه شهروندی بود. در این مراسم تیم ملی فوتبال زنان از 27 شهروند تازه که از 12 کشور به کانادا آمده بودند، استقبال کرد. این نوکانادایی ها و مهمانانشان روز بعد نیز در همین محل حضور یافتند، تا شاهد بازی دوستانه این تیم با همتای مکزیکی اش باشند. بازی ای که به نفع طرف کانادایی به پایان رسید.

همکاری بین اتحادیه فوتبال کانادا و وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی دولت مرکزی، با نوآوری موسوم به مهاجرت اهمیت دارد این وزارتخانه همخوان است. هدف از این نوآوری نشان دادن منافع مهاجرت برای جوامع درونی کانادا، و ترویج تعامل مثبت بین تازه واردان و افراد از پیشتر شهروند کشور می باشد.

 

bahman-azimi-gif

 

مرحله ای مهم

برای همه ما مهاجران مراسم شهروندی مرحله ای مهم از مهاجرت و روند جا افتادن محسوب می شود. قسم خوردن در این مراسم بخش نهایی شهروند کانادا شدن است. زیرا فرمان اساسی گذرگاهی می باشد که در آن لحظه ای تعیین می گردد، که فردی رسما وارد خانواده کانادا می شود. ما اغلب این لحظه را تا آخر عمر فراموش نمی کنیم.

کمااینکه پرفسور ویلیام جنکینز استاد دانشگاه یورک هنوز مراسم شهروندی خود را که در ده سال پیش برگزار شد، به خاطر دارد. او می گوید: مراسمی به یادماندنی بود. زیرا تقریبا از تمام نقاط جهان فردی در آن حضور داشت. من از اینکه عضو ملتی شده بودم که در آن روح ارزش های آزاد با ویژگی تاکید بر احترام متقابل بین جوامع دارای فرهنگ های گوناگون کانادا درهم آمیخته است، احساس افتخار و خوش شانسی فراوان می کردم. جالب اینکه ریاست رسمی آن مراسم به عهده الیزابت دادزول فرماندار انتاریو قرار داشت، که خودش مانند من (البته مدت ها پیشتر از من) از ایرلند به کانادا مهاجرت کرده بود.

همه ساله صدها مراسم شهروندی در چهار گوشه کشور برگزار می شوند. همچنین کانادا در خلال ده سال اخیر از یک میلیون و 700 هزار شهروند نوین استقبال کرد، که از سراسر جهان وارد کشور ما شدند. بیش از 175 هزار از آنان تنها در سال 2018 به کانادا آمدند.

ارزش ورزش در گردهم آوردن جوامع

در مراسمی که در آغاز این نوشتار به آن اشاره شد، احمد حسین وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی دولت مرکزی درباره اهمیت فرهنگ ورزشکاری کانادا در گردهم آوردن جوامع گوناگون درون کشوری سخن گفت. کمااینکه از جمله خاطرنشان نمود: فرهنگ ورزشکاری کانادا نقشی مهم در غنای بافت چندفرهنگی کشورمان بازی کرده، و همچنان خواهد کرد. بافتی که در آن همه می توانند گردهم آیند، مسابقه ای را تماشا کنند، و یک صدا کانادا و کشور زادگاه خود را تشویق نمایند.

پیتر مونتوپولی دبیرکل اتحادیه فوتبال کانادا هم جدیدترین شهروندان را تشویق کرد، که بازی را دنبال نمایند. کمااینکه از جمله گفت: کانادا جامعه ای پذیرا، فراگیر و گوناگون، ارائه می دهد. همچنین فوتبال بر فرهنگ های گوناگون ارج می نهد، کارگروهی و همکاری را ترویج و تشویق می کند، و محلی را ارائه می دهد که همه می توانند با یک هدف مشترک در آن گردهم بیایند. ما از استقبال از این کانادایی های نوین مفتخریم، که شهروندان این کشور می شوند. کشوری که با آغوش باز از آنان استقبال و تشویق شان می کند، در این مسابقه زیبا سهیم باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!