اخباراخبار کانادا

استفاده مستمر از مواد ضدعفونی کننده در منزل، عامل چاقی مفرط کودکان

آلبرتا- پژوهشگران دانشگاه آلبرتا در پایان تحقیقات اخیر خود ادعا کردند که استفاده مستمر از مواد ضدعفونی کننده در منازل می تواند ریسک دچار شدن کودکان به اوبیسیتی را افزایش بدهد.

نوزادان 3 تا 4 ماهه ای که در خانه هایشان حداقل هفته ای یک بار از مواد ضدعفونی کننده استفاده می شود، دو برابر بیشتر از سایر نوزادان دارای باکتری به نام Lachnospiraceae می باشند که در نهایت می تواند ریسک اضافه وزن را افزایش بدهد. این کودکان در 3 سالگی، دارای شاخص توده بدن بالاتر  در مقایسه با سایر همسن و سالانی بودند که در دوران نوزادی در منزل شان از مواد ضدعفونی کننده استفاده نشده بود.

آنیتا کوزیرسکیج، استاد رشته طب اطفال و از پژوهشگران ارشد پروژه مطالعاتی SyMBIOTA در تحقیقات خود و همکارانش از اطلاعات 757 کودک استفاده کرده و میزان در معرض قرار گرفتن این کودکان با موادی مانند ضدعفونی کننده ها، شوینده ها و محصولات سازگار با محیط زیست را ارزیابی کردند. کوزیرسکیج تاکید کرد که در پایان تحقیقات ارتباط مستقیم بین چاقی و قرار گرفتن در معرض شوینده ها (به تنهایی و بدون ضدعفونی کننده) مشاهده نشد. وی توصیه می کند که استفاده همزمان از مواد شوینده و ضدعفونی کننده است که ریسک را افزایش می دهد.

بیش از 80 درصد از خانواده ها، حداقل هفته ای یک بار از شوینده های حاوی ضدعفونی کننده استفاده می کنند و نوزادان خود را در معرض این مواد شیمیایی قرار می دهند. دانشمندان به خانواده ها توصیه می کنند که با حذف مواد ضدعفونی کننده از خانه، به  محافظت از میکروبیوم های روده که ریسک اضافه وزن و اوبیسیتی را کاهش می دهد، کمک نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0