صفحه اصلی / اخبار / از نظر اداره مهاجرت داشتن فرزند مشروعیت ازدواج را ثابت نمی کند

از نظر اداره مهاجرت داشتن فرزند مشروعیت ازدواج را ثابت نمی کند

اتاوا- آیا کسانی وجود دارند که حاضرند برای فریب دادن اداره مهاجرت و به دست آوردن حق اقامت دائم کانادا، به هر اقدامی از جمله بچه دار شدن علیرغم ازدواج صوری، متوسل بشوند؟

به نظر می رسد که 3 مسوولی که به پرونده یک زن ساکن برمپتون رسیدگی می کنند، اینگونه فکر می کنند. این زن از سال 2008 به این سو، چند بار برای اسپانسرشیپی همسرش اقدام کرده ولی موفق نشده است.

سارانجیت کائور ساندو، از سال 2008 به این سو، 3 بار برای آوردن همسرش کولویندر سینگ سانگا از هند به کانادا اقدام کرده ولی موفق نشده است. قبل از این دو بار دادگاه فدرال کانادا، رای منفی اداره مهاجرت را باطل اعلام کرده و پرونده را برای بازبینی به اداره مهاجرت ارجاع داده بود.  

در حالی که قاضی ایو دی مونتینی ( از دادگاه فدرال) معتقد است که مدرکی که ثابت کند، متقاضی از بچه دار شدن به عنوان شگردی جهت افزایش شانس پذیرفته شدن تقاضایش استفاده کرده وجود ندارد. اما درخواست ساندو، برای سومین بار از سوی اداره مهاجرت رد شد، تا مجبور شود بار دیگر به دادگاه فدرال متوسل بشود.

النا رز، مسوول رسیدگی به پرونده در اداره مهاجرت، در حکم جدید خود نوشت: تشخیص قبلی مبنی بر اینکه کودک ثمره این ازدواج با هدف تقویت شانس مهاجرت به دنیا آمده است، پابرجا می باشد.

ساندو 35 ساله، ابتدا در سال 2005 با اسپانسرشیپی همسر اولش به کانادا آمد. اما این زوج پس از 6 ماه از یکدیگر جدا شدند. ساندو مدعی شد که همسرش او را مورد آزار و خشونت قرار می داد و به همین دلیل تقاضای طلاق کرد. پس از طلاق، ساندو در کانادا باقی ماند و سه سال بعد در سال 2008 با سانگا ازدواج کرد و در هند تشکیل خانواده داد. اما همان سال، تقاضای اسپانسرشیپی شوهرش رد شد. اینگونه بود که مبارزه او با اداره مهاجرت و کمیسیون رسیدگی به تقاضای استیناف آغاز شد.

طی این مدت، زوج مورد اشاره صاحب دختری به نام آرشلین شدند که در سال 2010 به دنیا آمد. ساندو هنگامی که آرشلین 4 ماهه شد، او را به هند برد تا نزد پدر و مادر شوهرش زندگی کند.

رز در قسمت دیگری از حکم خود نوشت: با توجه به شرایط دشواری که متقاضی ادعا می کند در طول زندگی مشترک با همسر اولش تحمل کرده، ازدواج دوم شتاب زده او، مشکوک به نظر می رسد. همچنین سوال اینجاست که چرا یک مرد 40 ساله که قبل از این ازدواج نکرده، حاضر شده با یک زن مطلقه 35 ساله ازدواج کند. در حالی که خود ساندو ادعا کرده که طلاق، در جامعه هند، سبب سقوط جایگاه اجتماعی زن می شود.

ساندو مدعی است از آنجایی که در کانادا تنها زندگی می کرد و مجبور بود در سه شغل مختلف کار کند، مجبور بود دخترش را نزد خانواده شوهرش بفرستد، ولی بعد از 3 سال او را به کانادا بازگرداند.

جاسوانت مانگات، وکیل این زوج امیدوار است که با ارجاع مجدد پرونده به دادگاه فدرال، مساله به نفع موکلینش خاتمه پیدا کند و قاضی با صدور حکم قاطع، اداره مهاجرت را به پذیرش تقاضای اسپانسرشیپی همسر ساندو، وادار کند.

Naser Hashemi2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *