اخباراخبار کانادا

از سال 2021 اتباع کانادا و آمریکا برای ورود به اروپا باید مجوز دریافت کنند

اروپا- به گزارش یورونیوز، اتحادیه اروپا سیستم جدیدی را با هدف افزایش امنیت در منطقه شنگن طراحی کرده است. این سیستم اتباع کشورهایی را هدف قرار داده که برای ورود به اروپا به دریافت ویزا نیاز ندارند و از معافیت برخوردار می باشند.

سیستم اطلاعات مسافرتی و مجوز اروپایی که به اختصار با نام اتیاس (ETIAS) شناخته می شود، خارجی های معاف از ویزا را به تکمیل فرم درخواستی بصورت آنلاین موظف می کند. پر کردن این فرم حدود 10 دقیقه زمان می برد و حاوی سوالات مرتبط با سفر و پرسش های امنیتی است. فرم بصورت الکترونیکی بررسی شده و پاسخ حدودا 96 ساعت پس از پردازش آن به ایمیل متقاضی ارسال می شود. هزینه انجام این پروسه 7 یورو و مدت اعتبار این مجوز 3 سال می باشد. طی این سه سال، فرد می تواند به دفعات به اروپا سفر نماید.

شهروندان 60 کشور جهان که برای سفربه اروپا نیاز به ویزا نداشتند، بایستی برای سفر به منطقه شنگن مجوز اتیاس دریافت کنند. اتباع آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزیلند جزو این کشورها هستند. کشورهای منطقه شنگن عبارتند از: اتریش، مجارستان، نروژ، بلژیک، ایسلند، لهستان، جمهوری چک، ایتالیا، پرتغال، دانمارک، لتونی، اسلواکی، استونی، لیختن اشتاین، اسلوونی، فنلاند، لیتوانی، فرانسه، اسپانیا، لوکزامبورگ، سوئد، آلمان، مالت، سوئیس، یونان و هلند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!