مقالاتمقالات اجتماعی

از دانه به گل: کشت ماری جوانا در خانه، تجارت فرداست

 

کشت کانابیس که گیاه ماری جوانا است، برای مصارف تفریحی و غیردارویی، زمانی به گوشه‌های تاریک زیرزمین‌ها و کلبه‌های حلبی محدود بود، اما به زودی این وضع تغییر خواهد کرد. اما فعلا برای برداشتن پرده‌هایی که جلوی باغچه‌‌های کانابیس خود کشیده بودید، هنوز زود است؛ زیرا تا هفدهم اکتبر، کشت و پرورش این گیاه، همچنان غیرقانونی است.

بر اساس لایحه‌ <قانون کانابیس>، شما اجازه‌ خواهید داشت که تا چهار گیاه را در منزل خود پرورش دهید. این قانون در سراسر کشور، به جز استان‌های کبک، منیتوبا و نوناووت قابل اجراست. در استان‌های یادشده، کاشت و تهیه‌ خانگی ماری جوانا، ممنوع است. با این حال، انتخابات استانی و تغییرات قوانین محلی، ممکن است در آینده وضعیت این استان‌ها را نیز تغییر دهد.

ممکن است بپرسید: چرا خودمان کانابیس پرورش دهیم، در حالی که می‌توانیم آن را به سادگی و از روش قانونی از پرورش‌دهندگان حرفه‌ای خریداری کنیم؟

نخست آن که، در این صورت، شما بر روی آنچه به خورد گیاه تان می‌رود کنترل کامل خواهید داشت. دیگر نیازی نیست نگران سم‌های آفت‌کش و علف‌کشی که برای پرورش محصول مصرفی‌تان استفاده شده و یا کودهای شیمیایی که برای آن استفاده می‌شود، باشید. به این ترتیب، چه علف‌هایتان را دود کنید، چه بخورید و چه بخاراتش را تنفس کنید، خواهید دانست که دقیقا چه ماده‌ای را وارد بدن تان می‌کنید.

 

 

نکته دوم؛ باغبانی برای بدن و روح بسیار سودمند است. هنگامی که شما گیاهان را از دانه تا گل پرورش می‌دهید، موفقیت در این کار، به شما یک نشئگی ویژه می‌دهد که شبیه همان است که بعدها از علف پرورش یافته خواهید گرفت.

و نکته پایانی اینکه، گیاهان کانابیس همچنین برای جذب آلاینده‌های هوا، بسیار خوب عمل می‌کنند. تا زمانی که علف تان را خارج از خانه بکشید، این موجب تازه‌تر شدن هوای خانه‌تان خواهد شد.

از کجا شروع کنیم؟

از آنجا که میزان بسیار بالایی اطلاعات در این مورد، در دنیای آنلاین وجود دارد، بگذارید کار را با یک باره‌ ساده که در عین‌حال برای پرورش گیاه کانابیس در خانه بسیار مهم است، آغاز کنیم؛ نور کافی.

برای کاشت این گیاه، باید جایی را در خانه برگزینید که میزان بالایی نور طبیعی دریافت کند، هوا کمی در آن جریان داشته باشد و جای کافی برای یک گلدان بزرگ را نیز داشته باشد. اگر می‌خواهید گیاهی بزرگ بکارید که محصول زیادی فراهم کند، باید به یاد داشته باشید که جای کافی برایش فراهم کنید. گلدان‌های 11 تا 22 لیتری، برای این کار بهترین گزینه هستند.

دانه‌ها

باید روی این نکته تاکید بسیار شود: دانه‌های خوش‌کیفیت بخرید. اکنون کمپانی‌های بسیاری هستند که بذر و دانه‌ کانابیس را می‌فروشند. بهتر است که یک شرکت خوش‌نام را در این زمینه پیدا کنید که خدمات مشتریان قابل اتکایی نیز داشته باشد. برخی از این شرکت‌ها، مانند Crop King Seeds، دانه‌ها را حتی تا در خانه‌ شما هم می‌آورند. شرکت یاد شده، همچنین 80 درصد ضمانت باروری، برای دانه‌هایش به مشتریان ارائه می‌دهد. برخی از این شرکت‌های خوش‌نام فروش بذر، همچنین آنها را که در کاشت کانابیس تازه‌کار هستند، در این مسیر راهنمایی می‌نمایند. دانه‌های شرکت White Widow Autoflower یکی از گزینه‌های خوب برای پرورش‌دهندگان تازه‌کار هستند. زیرا کشت آنها آسان است، زمان شکوفه‌دادن شان حدود 8 هفته است و میزان قابل توجهی محصول تولید می‌کنند.

جوانه‌زدن

بیشتر ما، از زمان مدرسه‌ ابتدایی تا به حال، دانه نکاشته‌ایم، پس نیاز است این را تکرار کنیم: پیش از کاشتن بذر کانابیس در خاک، باید ابتدا بگذارید که دانه‌ها جوانه زده و سبزینه بدهند. برای دانه‌هایی که از شرکت های یادشده می‌خرید، تنها کار لازم این است که دانه‌ها را در یک لیوان آب معدنی (بطری)، در دمای اتاق بگذارید و برای 14 تا 18 ساعت، به حال خود رها کنید. سپس آنها را در یک دستمال حوله‌ای مرطوب قرار داده و در جایی گرم و تاریک قرار دهید. وقتی سبزینه تا 2 سانت رشد کند، وقت کاشتن است.

رشد کردن

پس از قرار دادن دانه‌های جوانه‌زده در خاک گلدان، کمی خاک هم روی آنها بپاشید. تنها زمانی به گلدان‌ها آب دهید که خاک در تماس با انگشتان تان، خشک به نظر می‌رسد. از این پس باید از این گیاهان، مانند حیوان خانگی‌تان مراقبت کنید. نیاز است که دمای محیط و رطوبت محیطی را، در شرایطی مناسب نگاه دارید. نگذارید که دما از از 29 درجه سلسیوس بالا رفته و یا از 15 درجه سلسیوس پایین‌تر بیاید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. من میخوام دانه بخرم لطفا یکی به من پاسخ بده چند روز طول میکشه تا سید به دستم برسه و هزینه اهن چقدر میشود و چند تا دانه است همینطور قیمت مواد نقوی و ضروری و خاک گیاه سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!