مقالاتمقالات اقتصادی

از حالا به بعد برای ساخت و ترمیم کردیت اسکور روی پرداخت اجاره نیز می توانید حساب کنید

 

به نقل از فایننشال پست، 8 سال پس از اینکه بازپرداخت وام مسکن به عنوان یک عامل تاثیرگذار در ساخت کردیت اسکور مورد استفاده قرار گرفت، حالا این امکان در مورد پرداخت اجاره نیز فراهم شده است.

اداره Landlord Credit در تورنتو که 30 هزار مالک و مدیر ساختمان از سراسر کانادا و آمریکا از آن استفاده می کنند در همکاری با شرکت Equifax به دنبال راه اندازی یک پرتال آنلاین هستند که با دنبال کردن نحوه پرداخت اجاره توسط مستاجر، اطلاعات به دست آمده را وارد فایل کردیت او کند. 

اداره Landlord Credit در این همکاری وظیفه مدیریت پرتال، جمع آوری اطلاعات و ارسال آن را برای شرکت Equifax  به عهده دارد. سپس Equifax اطلاعات مربوط به پرداخت به موقع اجاره یا عدم پرداخت را در فایل های کردیت فرد وارد کرده و برای محاسبه کردیت اسکور از آن استفاده می کند.

زاخاری کیلام، رئیس اداره Landlord Credit گفت تاثیرگذاری پرداخت اجاره بر فایل های کردیت به نفع دو گروه از مردم خواهد بود: اول، تازه واردین به کانادا و افرادی که تازه شروع به ساخت کردیت خود می کنند. این افراد می توانند از این فرصت ماهانه برای پر کردن فایل کردیت خود به خوبی استفاده کنند. و دوم، مالکین؛ چرا که به راحتی می توانند، با اجازه متقاضی اجاره، به سابقه او در نحوه پرداخت اجاره بها دسترسی پیدا کنند. او گفت هرچند در حال حاضر نیز مالکان می توانند با موافقت مستاجر به فایل های کردیت او دسترسی داشته باشند، اما هنوز بسیاری از مالکان همچنان به معرفی نامه های پر زرق و برقی که بعضا از واقعیت به دور هستند اکتفا می کنند.

حدود 33 درصد مردم کانادا مستاجر هستند و مبلغی که برای اجاره می پردازند معمولا بزرگ ترین هزینه آنها را تشکیل می دهد، بنابراین منطقی است که این پرداخت ها در ساخت اعتبار آنها نقش داشته باشد.

 

 

به گفته جولی کازمیک، مدیر حقوق مصرف کننده شرکت Equifax، به دلیل یک سری محدودیت ها از جمله هزینه بر بودن ارسال اطلاعات از سوی مالک به این کمپانی امکان اجرای این طرح تا کنون فراهم نبود. کیلام نیز افزود: برای اجرای این طرح، نیاز به یک طرف سوم مانند اداره Landlord Credit وجود داشت. همان طور که در آمریکا نیز از این نهاد واسط استفاده می شود، و همه وظایف از تایید مالک تا حل و فصل اختلافات را به عهده دارد.

کیلام گفت: تا کنون این اداره تمایلی به پذیرفتن دردسرها و مشکلات مربوط به مدیریت مسایل مالکان و مستاجران نداشت.

کازمیک نیز گفت: این طرح، با وجود یک سری محدودیت ها، در نهایت به نفع جوانان برای احراز هر چه سریع تر شرایط دریافت وام مسکن است. 

البته لازم به ذکر است پرداخت اجاره نمی تواند جایگزین شرط دارا بودن کارت اعتباری و استفاده از آن شود، و کسانی که به ندرت از کارت اعتباری شان استفاده می کنند نمی توانند به خوش حساب بودن در پرداخت اجاره و تاثیر آن بر کردیت اسکور خود اکتفا کنند.

به علاوه ممکن است پرداخت اجاره بر همه کردیت اسکورهای فرد تاثیرگذار نباشد. هر فرد معمولا چندین کردیت اسکور دارد که هر یک توسط برخی وام دهندگان قابل دسترسی است. برای مثال بانک ها کردیت اسکور را به روش خود محاسبه می کنند که ممکن است پرداخت اجاره را در آن لحاظ نکنند. کازمیک گفت: همان طور که بازپرداخت وام در برخی کردیت اسکورها محاسبه نمی شود ممکن است پرداخت اجاره نیز همین محدودیت را داشته باشد. اما به هر حال داشتن گزینه های بیشتر در فایل کردیت در مجموع به نفع افراد است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست