اخباراخبار کانادا

ارسال مدارک مبلغ کمک های واریز شده در دوران پاندمی از سوی اداره مالیات

 

اداره مالیات کانادا از امروز آغاز به ارسال برگه های T4a به دریافت کنندگان کمک های دولتی در دوران پاندمی کرد تا به آنها یادآوری کند این کمک ها بخشی از درآمد آنها محسوب شده و به آن مالیات تعلق می گیرد. این اداره اعلام کرد این برگه ها  نه برای یادآوری بدهی، بلکه برای اشاره به میزان دقیق درآمد افراد از محل کمک های دولتی جهت اعلام در فرم های مالیاتی ارسال شده است. این فرم ها نشان می دهد هر شخص از برنامه های دولتی CERB،  CESB (برنامه حمایتی مخصوص دانشجویان)، CRB،CRSB (برنامه اعطاء مرخصی استعلاجی با حقوق)، و CRCB (برنامه حمایتی مخصوص کسانی که باید در دوران پاندمی از یکی از اعضای خانواده خود مراقبت کنند) چه مبلغی دریافت کرده است.

سی بی سی نیوز گزارش داد دریافت کنندگان این کمک ها باید مبلغ دقیق آن را در بند 13000 فرم مالیاتی سال 2020 خود قید کنند. البته برای کسانی که از My Account و از طریق نرم افزار NETFILE مالیات خود را پر می کنند، این اطلاعات به صورت خودکار وارد می شود. 

اداره مالیات اعلام کرد هرچند مالیات کمک های CRB، CRSB، و CRCB از ابتدا از مبلغ واریزی کم شده است، اما درباره دو برنامه CERB و CESB اینگونه نبود. کارلا کالترو، وزیر کار، گفت امسال محاسبه مالیات افراد و میزان طلب یا بدهی آنها به شدت پیچیده است. او افزود: به دلیل محدودیت های ناشی از پاندمی، اداره مالیات چندین روش را برای بازپرداخت بدهی به این اداره در نظر گرفته که مردم می توانند با تماس با CRA، مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کنند.

اداره مالیات پیش تر 441 هزار نامه برای بعضی دریافت کنندگان حمایت مالی CERB ارسال کرده بود که ضمن اعلام عدم احراز شرایط، از این دریافت کنندگان می خواست مبالغ دریافت شده را به اداره مالیات بازگردانند. این اداره همچنین گفته بود بهتر است مبالغ تا قبل از پایان سال 2020 بازگردانده شود تا در مالیات دریافت کنندگان محاسبه نشود. علت اصلی عدم احراز شرایط در این نامه ها، درآمد خالص کمتر از 5 هزار دلار ذکر شد که به عنوان یکی از شروط دریافت CERB عنوان شده بود. 

با توجه به اینکه بسیاری از مردم نسبت به عدم اطلاع رسانی شفاف این اداره در تصریح عبارت درآمد خالص اعتراض کرده و این اداره نیز این ایراد را پذیرفت، به گفته کالترو احتمالا اقساط با مبلغ کمتر و مدت بازپرداخت طولانی تری برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد. همچنین او در پاسخ به اینکه آیا احتمال بخشودگی این بدهی وجود دارد، گفت: غیر ممکن نیست، اما در تابستان تصمیم گرفتیم گزینه بخشش بدهی را از روی میز برداریم و هنوز تغییری در سیاست ما ایجاد نشده است. اما همیشه ممکن است با ارزیابی به شرایط تصمیم بهتری بگیریم.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست