صفحه اصلی / اخبار / ارزان ترین و گران ترین استان های کانادا برای اجاره مسکن

ارزان ترین و گران ترین استان های کانادا برای اجاره مسکن

bahman-azimi-gif

تورنتو- در پایان نظرسنجی انجام شده از سوی وب سایت Rentseeker، چهار استان کانادا با معضل جدی گرانی مسکن دست به گریبان بوده و به عنوان گران ترین استان های کشور برای اجاره مسکن معرفی شدند. این استان ها عبارتند از: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نووا اسکوشیا و انتاریو.

اما وضعیت در سایر استان ها و حوزه های کشور (به جز حوزه شمال غرب و نوناووت)، نیز ایده آل نبود.

بازار مسکن اجاره ای بریتیش کلمبیا در بین استان های کشور، گران ترین می باشد. مستاجران ساکن این استان، به طور متوسط 24 درصد از درآمد ماهانه شان را صرف اجاره مسکن و پرداخت هزینه آب و برق می نمایند. در مقابل، مستاجران در نوناووت تنها 9 درصد از درآمدشان را برای اجاره یک آپارتمان معمولی هزینه می کنند.

یکی از دلایل گرانی سرسام آور مسکن اجاره ای در برخی بخش های کانادا، از جمله کلانشهر تورنتو و ونکوور، کمبود مسکن اجاره ای ذکر شده است. به گفته کارشناسان سازمان مسکن و وام مسکن کانادا (CMHC)، میزان واحدهای خالی در سال 2016 در کلانشهر تورنتو تنها 1.3 درصد و در ونکوور فقط 0.7 درصد بود.

نکته جالب در مورد نتیجه به دست آمده از نظرسنجی، گران بودن مسکن اجاره ای در آلبرتا علیرغم بالا بودن تعداد واحدهای خالی در این شهر است. میزان واحدهای اجاره ای خالی در دو شهر عمده آلبرتا، یعنی کلگری و ادمونتون در سال گذشته، 7 درصد بود که به مراتب از میانگین ملی 4.1 درصد بالاتر می باشد.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *