اخباراخبار کانادا

اردوی تابستانی برای کودکان سرطانی؛ مکانی برای فراموش کردن درد و بیماری

انتاریو- با پایان یافتن تعطیلات تابستانی، کودکان و نوجوانان به تدریج از اردو به خانه باز می گردند. اگر شما هم تابستان تان را در کمپ سپری کرده باشید، خاطرات خوشی از آن در ذهن دارید. خاطره شنا، بازی های گروهی و کباب کردن مارش ملو روی آتش هرگز از ذهن پاک نمی شود. اما کمپ تابستانی برای گروهی از کودکان و نوجوانان انتاریویی، معنا و مفهوم دیگری دارد. Camp Quality آزادی و شادی که بسیاری از کودکان سرطانی از آن محروم اند را به ایشان ارائه می کند. جیمی لی کلر یکی از شرکت کنندگان در اردو می گوید: مجبور نیستم به مطب پزشک بروم یا اسیر تخت بیمارستان باشم. این نوجوان 13 ساله که چند تابستان گذشته را در اردو سپری کرده می گوید: در 18 ماهگی مبتلا به NF1 که Neurofibromatosis (تومور سیستم عصبی) است، تشخیص داده شدم. در 4 سالگی معلوم شد که تومور مغزی دارم. 

کلر هم اکنون از یک چشم نابینا شده و یک تومور سرطانی بر روی اعصاب بینایی اش فشار وارد می کند، اما در نگاه اول هرگز متوجه بیمار بودن کلر نمی شوید. او در کنار دوستانش نشسته و گرم صحبت و خنده است. 

Camp Quality Canada، یک سازمان خیریه است که خود را وقف برگزاری اردوهای تابستانی رایگان برای کودکان و نوجوانان مبتلا به سرطان و سایر بیماری های مهلک کرده است. این سازمان 6 اردو را در آلبرتا، مانیتوبا و انتاریو برای کودکان و نوجوانان 7 تا 17 سال برگزار می کند. 

در اردوی امسال در جنوب انتاریو، 65 کودک و نوجوان به همراه 70 داوطلب و مربی شرکت کرده اند. در اردوگاه های معمولی، یک پرستار حضور دارد، اما Camp Quality دارای پزشک متخصص هماتولوژی کودکان و متخصص سرطان است. دکتر بریکی می گوید: ما خدمات درمانی مورد نیاز را در اردوگاه ارائه می کنیم. اما هدف اصلی ما آسوده کردن خیال والدین این کودکان بابت دسترسی فرزندان شان به خدمات درمانی مورد نیازشان می باشد. 

Camp Quality Canada بخشی از سازمان بین المللی است که در سال 1983 در استرالیا بنیان گذاشته شد. شعبه کانادایی این سازمان در سال 1988 تاسیس شد.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان