علم و دانش

ارتش آمریکا در حال تولید عینک های واقعیت افزوده برای سگ های بمب یاب

 

 ده ها سال است که سگ های تربیت شده در میدان جنگ به سربازان کمک می کنند. اکنون ارتش ایالات متحده در حال توسعه عینک واقعیت افزوده یاAugmented Reality   است که سگ ها را در جستجوی مواد منفجره یاری داده و به سربازان اجازه می دهد در مناطق امن باقی بمانند. 

این دستگاه به گونه ای ساخته شده است که متناسب با هر سگی باشد. عینک نشانگرها را برای دنبال کردن به سگ ها نشان داده و کنترل کننده می تواند همه چیز را از دید حیوان ببیند. 

شرکت مستقر در سیاتل به نام Command Sight نمونه اولیه سیمی این عینک را طراحی کرده است، اما قرار است در مرحله بعدی توسعه نسخه بی سیم را بسازد.

همانطور که گفته شد از فن آوری واقعیت افزوده برای انتقال دستورات و نشانه ها به سگ ها استفاده خواهد شد. در واقع این فن آوری ابزاری مهم برای برقراری ارتباط بهتر با سگ های تربیت شده را در اختیار انسان قرار می دهد. 

دکتر  آ. ج. پپر، بنیانگذار Command Sight ، گفت: ما هنوز در مراحل ابتدایی تحقیقات برای استفاده از این فناوری برای سگ ها هستیم، اما نتایج اولیه بسیار امیدوارکننده است. 

 

 

این تیم پژوهشی آزمایش هایی را با سگ پپر به نام Matter انجام داده است. این سگ از نژاد Rottweiler می باشد. 

سگ های نیروی ویژه به طور معمول بر روی سیگنال های دستی یک سرباز متمرکز می شوند. اما برای برقراری ارتباط، سرباز و سگ بایستی نزدیک یکدیگر باشند. سگ های تربیت شده وظیفه استشمام بوی مواد منفجره و خطرناک را در میدان جنگ دارند، که می تواند مکانی خطرناک برای انسان باشد. 

ارتش آمریكا در جنگ جهانی اول استفاده از سگ در میدان های نبرد را آغاز كرد، اما این سگ ها تا سال 1942 رسما به رسمیت شناخته نشدند. در حال حاضر حدود 25 هزار سگ مشغول خدمت بوده و بیش از 700 سگ تربیت شده در خارج از کشور مستقر می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست