اخباراخبار کانادا

ارتباط تجاری مستقیم هواوی با دولت ایران ثابت شد

به نقل از Toronto Star : پرزنتیشن پاورپوینت که در جریان دادگاه خانم منگ وانژو، مدیر مالی شرکت Huawei که در کانادا بازداشت شد ارائه گردید، نشان می دهد که این شرکت با TCI،TIC، MCI و ایرانسل که همگی متعلق به دولت ایران بوده و یا به طور مستقیم از دولت سرمایه می گیرند، در ارتباط بوده است.

شرکت TCI یکی از شرکت های زیر مجموعه وزارت ارتباطات است که مسوولیت ساخت، توسعه، مدیریت، سازماندهی، کنترل، نظارت و اجرای زیرساخت های مخابراتی را به عهده دارد.

در این پرزنتیشن پاورپوینت که توسط منگ در سال 2013 در اختیار HSBC که یک موسسه بانکداری چندملیتی است گذاشته شده، مالکیت این شرکت ها توسط دولت ایران، خطری برای تجارت با آن ها اعلام شده است. این سند نشان می دهد که ادعای آمریکا درباره همکاری منگ با ایران، فریب دادن موسسه های مالی آمریکایی و دور زدن تحریم های آمریکا درست می باشد.

به گفته دادستان آمریکایی، منگ از یک شرکت تابعه Huawei به نام Skycom استفاده کرده تا در سال های 2009 تا 2014 تحریم های ایران را دور بزنند. اما وکلای منگ ادعا می کنند که ارتباط Huawei با Skycom بسیار محدود بوده است و شرکت Skycom از سال 2009 به عنوان پیمانکار مستقل Huaweiفعالیت کرده است.

منگ وانژو با وجه الضمان 10 میلیون دلاری آزاد شده است ولی بایستی در خانه اش در ونکوور باقی بماند و هفت روز هفته بصورت 24 ساعته تحت نظر ماموران امنیتی باشد. او همچنین موظف به بستن مچ بند مجهز به GPS می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان