صفحه اصلی / اخبار / ادعای عجیب: درمان طاسی با ماده شیمیایی موجود در فرنچ فرایز مک دونالد

ادعای عجیب: درمان طاسی با ماده شیمیایی موجود در فرنچ فرایز مک دونالد

ژاپن- نتیجه تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه Yokohama  در ژاپن نشان می دهد که یک ماده شیمیایی که در تهیه سیب زمینی های مک دونالد مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند طاسی را درمان کرده و موجب رشد مو بشود.

این ماده dimethylpolysiloxane است که در رستوران ها، از جمله McDonald’s برای جلوگیری از جوشیدن روغن استفاده می شود. آنها این ماده را در یک مخزن کشت داده و سپس به موش تزریق کردند. طی چند روز، موی مشکی در محل تزریق، رشد کرد.

جونجی فوکادا، یکی از محققین ژاپنی می گوید: این روش، ساده ولی بسیار امیدوارکننده است. امیدواریم این روش باعث درمان ریزش مو و عوارضی مانند androgenic alopecia بشود.

اما دکتر جف داناوان، متخصص پوست مستقر در ونکوور و مدیر Canadian Hair Loss Foundation می گوید که برداشت عمومی از نتیجه تحقیقات اشتباه است. او معتقد است که خوردن سیب زمینی حاوی این ماده، موثر نخواهد بود. داناوان می گوید: این ماده وقتی موثر است که به اکسیژن اجازه رسیدن به سلول هایی را می دهد که در مخزن کشت بافت رشد می کنند. مصرف سیب زمینی یا هر غذای سرخ شده دیگر که حاوی این ماده شیمیایی است، فایده ای نخواهد داشت.

داناوان در عین حال تحقیقات محققین ژاپنی را گامی مهم در درمان طاسی و ریزش مو عنوان کرد و گفت که ممکن است به زودی بتوان با برداشتن یک مو و رشد دادن میلیون ها سلول در آزمایشگاه، سلول های جدید را به بیماران مبتلا به طاسی تزریق کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *