صفحه اصلی / علم و دانش / ادعای عجیب: اولین گونه شامپانزه/انسان هایبرید صد سال پیش در آمریکا خلق شد!

ادعای عجیب: اولین گونه شامپانزه/انسان هایبرید صد سال پیش در آمریکا خلق شد!

گوردون گالوپ، روانشناس تکاملی مشهور می گوید که صد سال پیش، یک هایبرید شامپانزه/انسان، در آمریکا متولد شد.  
گالوپ در ادامه مصاحبه با نشریه Sun و با یادآوری گزارش استاد سابق اش که در سال های 1920، در اولین مرکز تحقیقاتی بر روی میمون ها در آمریکا کار می کرد، مدعی شد که پزشکان به دلیل دچار شدن به نگرانی های اخلاقی و ترس از فاش شدن این راز، بلافاصله بچه شامپانزه را هلاک کردند.  

گالوپ می گوید: آنها یک شامپانزه ماده را با اسپرم انسان از یک اهداکننده ناشناس بارور کردند. نه تنها حاملگی اتفاق افتاد، بلکه دوره آن کامل شد و نوزاد به دنیا آمد.

گوردن جی. گالوپ، دانشمندی است که آزمون آینه را ابداع کرد. این آزمون، آزمایشی برای بررسی میزان خودآگاهی در حوزه رفتارشناسی جانوران است که در سال 1970 ابداع شد. گالوپ آن را بر مبنای برخی از مشاهدات چارلز داروین پایه ریزی کرد. داروین هنگام بازدید از یک باغ وحش آینه ای را مقابل اورانگوتان ها گرفت تا واکنش آنها را که شامل مجموعه ای از شکلک ها نیز می شد، بررسی کند. گالوپ بر اساس این مشاهدات سعی کرد آزمایشی در مورد خودآگاهی جانوران خلق کند تا مشخص شود آیا حیوان می تواند تصویر موجود در آینه را به عنوان خودش شناسایی کند یا خیر.

با اینکه تولد گونه هایبرید شامپانزه/انسان رسما تایید نشده اما چندین تلاش ناموفق گزارش شده است.

یکی از این تلاش ها توسط الیا ایوانف، زیست شناس اتحاد جماهیر شوروی انجام شد. او در سال های 1920 برای خلق این موجود تلاش کرد. در سال های 1980، گزارشاتی منتشر شد که نشان می داد دانشمندان مائویست در چین در سال 1967  یک میمون ماده را با اسپرم انسان بارور کردند. اما وقتی محققان در دوران انقلاب فرهنگی چین به اردوگاه کار اجباری فرستاده شدند، میمون باردار به دلیل بی توجهی هلاک شد.

 

شرح عکس: اولیور، میمونی که در سیرک نمایش می داد، به دلیل شباهت فوق العاده به انسان و علاقه عجیب به راه رفتن روی دو پا، مشهور بود. علیرغم ظاهر و رفتار غیرعادی این میمون، دانشمندان تشخیص دادند که او شامپانزه/انسان هایبرید نیست!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *