اخباراخبار کانادا

ادعای خسارت پیش خریدکنندگان کاندومینیوم از سازنده

وان/انتاریو- 451 فردی که کاندوهای Cosmos Condos شرکت Liberty Developments  را پیش خرید کرده بودند، در پی کنسل شدن پروژه از سوی سازنده، دادخواستی را به دادگاه ارائه کرده اند. آنان خواهان ابطال قراردادهایشان هستند تا بتوانند بابت خسارتی که طی دو سال گذشته متحمل شده اند از سازنده شکایت نمایند. به طور معمول فرایند رسیدگی به شکایت حقوقی و ادعای خسارت ممکن است سال ها به طول بینجامد. اما به این مورد خاص احتمالا ظرف 4 ماه آینده رسیدگی خواهد شد. زیرا دادخواست به شعبه ویژه دادگاه عالی انتاریو که به پرونده های بیزنسی رسیدگی می کند، ارائه شده است.

Liberty Developments واحدهای پروژه Cosmos را در بهار 2016 پیش فروش کرد. یعنی هنگامی که میانگین قیمت کاندو در GTA به 461 هزار دلار رسید. هنگامی که Liberty پروژه را آوریل 2017 کنسل کرد، میانگین قیمت کاندو به 740 هزار دلار رسیده بود. برخی از سازندگان، با افزایش قیمت کاندو، شرایط توافق شده در هنگام عقد قرارداد را نقض کرده و مبلغ پیش پرداخت دریافتی از خریداران را به آنها باز می گردانند.

از اوایل سال 2017 به این سو، 11 پروژه کاندومینیوم (با 3 هزار و 992 واحد) لغو شده اند. متاسفانه پیش خریدکنندگان کاندوهای Cosmos، قراردادی را امضاء کرده اند که به شرکت سازنده اختیار کامل کنسل کردن پروژه در صورت غیرقابل قبول بودن شرایط فایننس را داده است.Liberty  با این بهانه که قادر به تامین مالی ساخت پروژه نبود، آن را کنسل کرد. اما در شکایت حقوقی از Liberty Developments به همراه 3 شرکت دیگر (واقع در آدرس مشابه در مارکام) آمده است که Liberty هم اکنون برای ساخت کاندومینیوم جدید در جوار محل احداث Cosmos برنامه ریزی کرده و همچنین در حال ساخت مجموعه ای از 3 برج مسکونی، هتل و تجاری در نزدیکی خیابان های بترست و کلارک در وان می باشد.

سانتینو پاگیلا یکی از پیش خریدکنندگان کاندو و شاکیان Liberty است. او بابت واحد 280 هزار دلاری اش، مبلغ 45 هزار دلار پیش پرداخت به سازنده پرداخت نمود. او و نامزدش قرار بود اواخر سال 2019 یا اوایل 2020 به کاندویشان نقل مکان کنند. او با کنسل شدن پروژه با مشکل بزرگی روبرو شده، زیرا قیمت کاندو در GTA افزایش یافته و به همین دلیل نمی تواند کاندوی دیگری را با همان شرایط دو سال قبل پیدا کند.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0