اخباراخبار کانادا

ادعای خسارت صد و سی و پنج میلیون دلاری سه زن کانادایی از پزشک آر سی ام پی

تورنتو- هلن هندرسون، ویکی گراول و سیلوی کوریوو، 3 زن کانادایی هستند که از پزشک RCMP (پلیس سلطنتی کانادا) به اتهام دست درازی و سوء استفاده جنسی، شکایت و ادعای خسارت کرده اند.

هلن هندرسون که در 20 سالگی برای ورود به RCMP تلاش کرد، در هنگام معاینه شدن توسط پزشک اداره پلیس به نام جان آ. مک دوگال، مورد دست درازی جنسی قرار گرفت. هندرسون با گذشت بیش از 30 سال از آن روز کذایی، ماجرا را اینگونه تعریف می کند: <دکتر مک دوگال، بدون شستن دست ها و یا استفاده از دستکش، بدن ام را لمس کرد و مرا از داخل واژن معاینه کرد. او از زن جوانی که مشتاق پیوستن به اداره پلیس بود، سوء استفاده کرد.>

دکتر مک دوگال، قبل و بعد از هندرسون، صدها متقاضی زن دیگر را به بهانه معاینه پزشکی جهت تایید سلامت جسمانی، مورد سوءاستفاده جنسی قرار داد و آنها را با تهدید و ارعاب وادار به سکوت کرد. هندرسون پس از آن واقعه، به مدت 2 سال در حالت شوک و ناباوری قرار داشت. تا اینکه با سیلوی کوریوو و ویکی گراول، دو شاکی دیگر پرونده آشنا شد. سه زن کانادایی برای مواجه کردن پزشک متخلف با قانون به یکدیگر ملحق شده و موضوع را به فرماندهان مافوق گزارش کردند. اما مقامات RCMP به شکایات آنها رسیدگی نکردند.

طی حدود 3 دهه پس از آن، هیچ تغییری در روند رسیدگی به شکایات صورت نگرفت. تا اینکه با گسترش جنبش #MeToo، موارد سوء استفاده و آزار جنسی در RCMP و سایر ادارات پلیس مجددا در کانون توجه قرار گرفت.

جمعه گذشته کوریوو به نمایندگی از طرف قربانیان، شکایت خود را به جریان انداخته و از RCMP، مک دوگال و پزشکان دیگر، از جمله یکی از پزشکان شاغل در هالیفکس و همچنین دولت فدرال 135 میلیون دلار خسارت مطالبه کرد.

مک دوگال، در سال 1992 پلیس سلطنتی کانادا را ترک کرد اما تا سال 2001 به طبابت ادامه داد. او همچنین چندین سال در سمت پزشک Ontario Hydro کار کرد. او که هم اکنون در سن هشتاد و چند سالگی بسر می برد، در آستانه مرگ است و از سلامت عقلانی برخوردار نمی باشد.

لازم به ذکر است که RCMP، به سوالات خبرنگاران CBC در مورد نحوه رسیدگی به شکایات قبلی شاکیان از پزشک مورد اشاره، پاسخ نداده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0