اخباراخبار کانادا

ادعای خسارت خانواده های قربانیان کانادایی سقوط بوئینگ 737 از سازنده

تورنتو- خانواده های قربانیان کانادایی حادثه سقوط بوئینگ 737 متعلق به هواپیمایی اتیوپی، که به کشته شدن 157 مسافر و خدمه هواپیما انجامید، از شرکت بوئینگ شکایت و ادعای خسارت کرده اند. آنها بوئینگ را متهم می کنند که بدون احراز اطمینان از ایمن بودن هواپیما و به طمع کسب سود، آن را به بازار عرضه کرده بود.

پرواز شماره 302 هواپیمایی اتیوپی از آدیس آبابا به نایروبی، 10 مارچ 2019 سقوط کرد. 18 نفر از کشته شدگان این سانحه کانادایی بودند. چندین نفر از مسافران نیز اتباع خارجی مقیم کانادا بودند.

وکیل یکی از شاکیان پرونده که 6 عضو خانواده را از دست داده، گفت: بوئینگ برای کسب سود، علیرغم اطلاع از وجود نقص در سیستم کنترل اتوماتیک هواپیما، آن را به بازار معرفی کرد. تصمیمات غلط از سوی مدیران بوئینگ باعث وقوع سانحه شد و بی توجهی بوئینگ به جان انسان ها را ثابت کرد.

مانانت وایدیا، ساکن برمپتون که والدین، خواهر، شوهرخواهر و دو خواهرزاده اش را در این سانحه از دست داده است، یکی از شاکیان پرونده می باشد خواهر و خانواده اش برای گذراندن تعطیلات مارچ به کنیا سفر کرده بودند.

پاول نیوروگ که همسرش کارولین کارانجا، پسر 7 ساله اش رایان، دختر 4 ساله اش کلی و دختر 9 ماهه اش روبی و همچنین مادرزنش آن کارانجا را از دست داده است، گفت: من همه چیز خود را از دست داده ام. از خانواده نیوروگ، تنها روبی تابعیت کانادا را داشت.

خانواده های وایدیا و نیوروگ همچنین شکایتی را بر علیه سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا به جریان انداخته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان