املاک و مسکنمقالات

ادامه پاندمی و افزایش متقاضیان تعویق وام مسکن در آمریکا

 

 

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، شمار فزاینده ای از بازپرداخت وام های مسکن به حالت تعلیق در می آید، چرا که هر روز تعداد بیشتری از مالکان سعی می کنند پیش از تمام شدن سال، از امکان افزایش مهلت بازپرداخت وام که توسط وام دهندگان در دوران پاندمی فراهم شده، استفاده کنند.

در هفته منتهی به 15 دسامبر حدود 37 هزار وام گیرنده دیگر برای استفاده از این مهلت اقدام کردند و مجموع وام های به تعویق افتاده را به 2787 مورد رساندند. طبق آمار، این رقم معادل 5.3 درصد کل 53 میلیون وام داده شده در آمریکا است.

شمار وام های به تعویق افتاده اداره مسکن فدرال آمریکا در حالی با 18 هزار مورد افزایش، به 1.139 میلیون مورد رسید که این تعداد 9.4 درصد کل وام های این اداره را تشکیل می دهد. برای مقایسه می توان به آمار دو موسسه مالی خصوصی Fannie Mae- و  Freddie Mac-backed توجه کرد که تنها 3.2 درصد وام هایشان توسط وام گیرندگان به تعویق انداخته شده است.

به نوشته سایت Realtor، در ابتدا به دریافت کنندگان وام از اداره مسکن فدرال گفته شده بود برای استفاده از این مهلت باید تا 31 دسامبر با موسسه مالی وام دهنده تماس بگیرند که این می تواند دلیل افزایش ناگهانی تعداد درخواست ها در ماه دسامبر باشد. اما این اداره هفته گذشته اعلام کرد تاریخ نهایی درخواست تعویق را تا 28 فوریه 2021 تمدید کرده است.

 

 

وام گیرندگان می توانند ابتدا برای 180 روز تعویق بازپرداخت اقدام کنند که این مهلت برای 180 روز دیگر نیز قابل تمدید است.

در این مدت وام گیرنده می تواند هیچ بازپرداختی انجام ندهد و پس از پایان مهلت 3 تا 6 ماهه، با هماهنگی وام دهنده بر سر برنامه ای برای جبران تدریجی بازپرداخت های عقب افتاده توافق کند.

طبق آمار موسسه بلک نایت، مهلت تعویق بیش از 55 هزار وام آخر دسامبر به پایان می رسد. اما بسیاری از مالکان شرایط وام مسکن خود را به نحوی تغییر داده اند که با اتمام مهلت تعویق وام، می توانند ریفایننس را دور بزنند.

به علاوه، بر اساس سیاست جدید اداره مسکن فدرال، عملیات مصادره ملک به ندرت انجام می شود. نهادهای دولتی ذیربط مسکن در آمریکا هفته گذشته اعلام کردند حق تخلیه و مصادره ملک کسانی که تنها یک وام مسکن دارند تا 28 فوریه 2021 ممنوع خواهد بود. پیش از این قرار بود از 31 دسامبر به بعد استفاده از حق تخلیه و مصادره ملک مجاز شمرده شود. علاوه بر نهادهای وام دهنده دولتی، دو شرکت Fannie Mae- و  Freddie Mac-backed نیز مهلت های خود را تمدید کردند. اداره مسکن فدرال آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد تمدید مهلت ها به وام گیرندگان فرصت می دهد با فراهم کردن مبلغ بدهی از تخلیه یا مصادره ملک اجتناب کنند.

علاوه بر این افزایش مهلت، اداره حمایت مالی از مصرف کننده صفحه ای را در وبسایت خود به مالکانی که دچار مشکل شدید مالی هستند اختصاص داده و گزینه هایی را جهت کمک به اسکان و بازپرداخت وام در دوران پاندمی برای آنها فراهم کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست