اخباراخبار کانادا

ادامه قرنطینه خانگی میلیون ها سالمند انتاریویی علیرغم بازگشایی بیزنس ها 

انتاریو- CBC News: در حالی که مرحله نخست بازگشایی اقتصاد انتاریو از سه شنبه 19 ماه مه آغاز شده است، میلیون ها انتاریویی بالای 70 سال و بیمار مجبورند مدت طولانی تری را در انزوا و قرنطینه بسر ببرند. 

راجر جانسون، سالمند 69 ساله ساکن اتاوا که از شریک زندگی اش مت هافز 78 ساله (مبتلا به آلزایمر) مراقبت می کند، می گوید: آژانس سلامت عمومی توصیه کرده است در خانه بمانیم. ما هم این توصیه را جدی گرفته ایم. 

هافز از مارچ به این سو از خانه خارج نشده است. سایر همسن و سالان این زوج نیز در وضعیت مشابه بسر می برند. آنها جزو میلیون ها سالمند انتاریویی هستند که به دلیل بالا بودن ریسک ابتلا به COVID-19 خانه نشین شده اند. 

داگ فورد، رئیس دولت انتاریو آوریل گذشته از ادامه قرنطینه خانگی بخشی از اعضای جامعه تا ساخته شدن واکسن خبر داد. اما باربارا یاف از مقامات بهداشتی و درمانی انتاریو، چشم انداز امیدوارکننده تری را ارائه کرده و معتقد است که تنها سالمندان بیمار، بخصوص افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف می بایست جوانب احتیاط را بیشتر از سایرین رعایت کنند. توصیه های ایمنی شامل حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است. 

بر اساس داده های اداره آمار کانادا، 1.7 میلیون سالمند بالای 70 سال در انتاریو زندگی می کنند. به گفته انجمن دیابت کانادا، بیش از 4 میلیون انتاریویی از دیابت رنج برده و یا در معرض ابتلا به دیابت نوع 1 و 2 می باشند. بیماری مزمنی که ریسک مرگ و میر ناشی از COVID-19 را به میزان قابل توجه افزایش می دهد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!