اخباراخبار کانادا

اداره مالیات ناتوان از وادار کردن ثروتمندان به پرداخت مالیات

اتاوا- نظرسنجی که به درخواست اتحادیه و با شرکت بیش از 1 هزار و 700 ممیز اداره مالیات و کارشناسان مالیاتی دیگر انجام شد، نشان داد که 9 نفر از هر 10 کارشناس شرکت داده شده در نظرسنجی معتقدند که اداره مالیات قادر به وادار کردن ثروتمندان به پرداخت مالیات نیست. از نظر آنان فرار از پرداخت مالیات برای ثروتمندان و شرکت های بزرگ کانادایی به مراتب راحت تر از فرار از پرداخت مالیات توسط شهروندان معمولی است.

8 نفر از هر 10 کارشناس نیز معتقد بودند که تخفیف ها و معافیت های مالیاتی به سود شرکت ها و کانادایی های ثروتمند عمل می کنند و نه کانادایی های معمولی.

در نظرسنجی آنلاین که در فاصله 20 فوریه تا 6 مارچ سال جاری برگزار شد، تعدادی از مدیران، حسابرسان، اقتصاددانان، آمارگران و کارشناسان مالیاتی که برای بررسی و ممیزی حساب های مالیاتی شرکت های بزرگ و ثروتمندان تعیین می شوند، شرکت داده شدند.

فرم های نظرسنجی به صورت الکترونیکی برای 11 هزار و 599 کارمند اداره مالیات و کارشناسان امور مالی ارسال شد. اما 2 هزار و 170 نفر (حدود 19 درصد) فرم ها را به صورت  گمنام تکمیل کردند. لازم به ذکر است که مسوولین CRA در این نظرسنجی دخالت نداشتند و ارتباط به صورت مستقیم بین اتحادیه و اعضای اتحادیه برقرار شد.

یافته های این نظرسنجی با گزارش دسامبر 2015 گروه <کانادایی ها برای مالیات عادلانه> هماهنگ است. گروه مورد اشاره در آن سال به صورت گمنام با 25 حسابرس CRA، بازرس و مدیران ارشدی که بر ممیزی شرکت های چند ملیتی خارجی نظارت می کنند، مصاحبه کرد. در بخشی از گزارش سال 2015 آمده بود: آنها (کارشناسانی که با آنها گفتگو شد)، گفتند علیرغم ادعای دولت مبنی بر برخورد عادلانه با مالیات دهندگان، شیوه برخورد اداره مالیات به هیچ وجه عادلانه نیست. کارشناسان همچنین از لابی گری های پشت پرده شرکت های بزرگ و خانواده های ثروتمند، گله کردند.
لازم به ذکر است که اتین بیرام سخنگوی اداره مالیات کانادا، در مورد یافته های اخیر مستقیما اظهار نظر نکرده، اما با ارسال ایمیل اعلام کرد: 6 هزار و 300 حسابرس ما از ابزارهای لازم برخوردار هستند و ما همچنان به بررسی راه هایی جهت ارائه ابزار و منابع بیشتر برای کمک به آنها در انجام وظیفه ادامه خواهیم داد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان