اخباراخبار کانادا

اداره آمار کانادا: کاهش میزان جرم در 6 ماه نخست پاندمی

 

 

اتاوا- به نقل از canoe.com: در گزارش اخیر اداره آمار کانادا به کاهش قابل توجه جرایم ثبت شده توسط پلیس طی شش ماه نخست پاندمی COVID-19 اشاره شده است. 

به گزارش اداره آمار، 17 اداره پلیس در سراسر کانادا،  کاهش 17 درصدی جرم در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019 را ثبت کرده اند. 

تنها مورد استثناء که با افزایش همراه بود، تهدید از سوی یکی از اعضای خانواده بود که در مقایسه با سال گذشته 4 درصد افزایش داشت. 

علاوه بر این، تعداد تماس ها برای استفاده از خدمات پلیس 8 درصد افزایش داشت، به ویژه درخواست کمک و رسیدگی به خشونت خانگی.

 

 

به گزارش اداره آمار، با بر چیده شدن تدریجی محدودیت های ناشی از کووید-19 از ماه مه، آمار جرایم و تماس ها برای استفاده از خدمات پلیس افزایش یافت. 

لازم به ذکر است که 17 سرویس پلیس که داده های آنها در گزارش اداره آمار گنجانده شده است، از بزرگترین ادارات پلیس در کشور بوده و نزدیک به 60 درصد جمعیت کانادا را پوشش می دهند. 

بر اساس گزارش اداره آمار، در ماه های ابتدایی همه گیری، ادارات پلیس کاهش 20 درصدی حملات جنسی در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته را گزارش کردند. تعداد حملات گزارش شده نیز کاهش یافته است.

البته ذکر این نکته ضروری است که میزان گزارش دهی به پلیس برای آزار جنسی و خشونت همسر، در مقایسه با گزارش دهی جرایم دیگر، کمتر است. متاسفانه، برای قربانیان خشونت، به ویژه خشونت خانگی، دسترسی به خدمات حمایتی در دوران پاندمی، دشوارتر شده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست