اخباراخبار کانادا

اداره آمار کانادا از افزایش 5/1 درصدی فروش محصولات تولیدی در ماه سپتامبر خبر داد

 

اتاوا- به نقل از کندین پرس و به گزارش اداره آمار کانادا، فروش محصولات تولیدی در ماه سپتامبر، بخصوص چوب، مواد شیمیایی و مواد غذایی با 1.5 درصد افزایش به 53.8 میلیارد دلار رسید. این افزایش در پی افت 1.4 درصدی در ماه آگوست بود. 

میزان فروش در ماه سپتامبر، با نتایج نظرسنجی Refinitiv از کارشناسان اقتصادی مطابقت داشت. 

عمر عبدالرحمان، اقتصاددان بانک TD، در گزارشی نوشت: موارد مثبت بسیاری در گزارش فروش محصولات تولیدی وجود دارد، از جمله بازگشت به رشد مثبت، افزایش فروش در اکثر استان ها و شاخص های امیدوارکننده برای آینده. 

به گزارش اداره آمار، فروش محصولات تولیدی در سپتامبر هنوز 3.6 درصد کمتر از میزان قبل از همه گیری در ماه فوریه است. 

عبدالرحمان افزود: همانطور که در گزارش اخیر متذکر شدیم، عدم اطمینان دست اندرکاران بخش تجاری برای سرمایه گذاری، صنایع تولیدی را با مشکل روبرو کرده است. اخبار مثبت اخیر در مورد دو واکسن احتمالی، روزهای بهتری را برای بخش تولید و اقتصاد کشور نوید می دهد. 

 

 

شرکت دارویی Moderna روز دوشنبه گفت که داده های اولیه حاکی از آن است که واکسن ساخت این شرکت 94.5 درصد موثر است. این دومین شرکتی است که نتایج مثبت آزمایشات بالینی را اعلام کرده است. Pfizer و BioNTech SE هفته گذشته داده های اولیه را اعلام کردند که نشان می دهد واکسن آنها 90 درصد موثر می باشد. 

به گزارش اداره آمار کانادا  فروش محصولات تولیدی در 13 بخش از 21 بخش افزایش یافته است.  میزان فروش الوار در سپتامبر، با 9.6 درصد افزایش به رکورد 3.3 میلیارد دلار؛ فروش محصولات شیمیایی با رشد 6.7 درصدی به 4.5 میلیارد دلار و مواد غذایی با 1.3 درصد افزایش به 9.2 میلیارد دلار، رسید.  

میزان فروش در صنایع متفرقه، در ماه سپتامبر 4.8 درصد کاهش داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست