فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

اخراج ستاره‌ کویتی اینستاگرام به خاطر نژادپرستی

یکی از کاربران سرشناس سایت اینستاگرام در <کویت> به خاطر اظهارنظری که درباره‌ کارگران فیلیپینی این کشور کرده، به هدف انتقادات شدید رسانه‌ها تبدیل شده است. خانم <سندس القطان> که آرایشگر و مدرس آرایشی است، در این سایت با اشتراک گذاری عکس، دو میلیون و 300 هزار نفر پیرو برای خود کسب کرده است. او در ویدیویی که پست کرده، به انتقاد از قوانین جدید دولت <کویت> برای محافظت از کارگران خانگی این کشور پرداخته است. به گزارش روزنامه‌ بریتانیایی <گاردین>، این قوانین، برای این کارگران، که همه خارجی و بسیاری از آنان فیلیپینی هستند، یک روز تعطیل در هفته مقرر کرده و صاحبکاران (صاحبخانه‌ها) آنها را از ضبط گذرنامه‌های آنها منع می‌کند.

https://instagram.com/p/Bi2dWBDnEgq/?utm_source=ig_embed

خانم <القطان> در ویدیوی خود می‌گوید: <چطور می‌توانید در خانه کارگر و خدمتکاری داشته باشید که گذرنامه‌شان را با خودشان همراه دارند؟ از آن بدتر اینکه می‌خواهند به این خدمتکارها، یک روز هفته تعطیلی هم بدهند. اگر آنها فرار کنند و به کشورشان بازگردند، چه کسی می‌خواهد خسارت مرا جبران کند؟>. او در پایان می‌گوید: <من واقعا با این قانون مخالف هستم. در کل دیگر علاقه‌ای به استخدام خدمتکارهای فیلیپینی ندارم>.

خانم <القطان> پس از پست کردن این ویدیو، هدف انتقادات شدید هوادارانش، و گروه‌های مدافع حقوق بشر از جمله سازمان Migrante International که به پرونده‌های مهاجرین فیلیپینی رسیدگی می‌کنند، قرار گرفته است. این گروه، در بیانیه‌ای که در دنیای آنلاین منتشر کرده، اظهار نظرهای این کاربر را <تهوع ‌آور> خوانده و خواستار یک عذرخواهی رسمی از سوی او شده است. در این بیانیه آمده است: <خانم القطان، تصویری از خود به عنوان یک برده‌دار ترسیم کرده که غرور، خودخواهی و توهم خودبرتربینی، چطور عقل او را زایل کرده است. نظرات او، یاد آور دیدگاه‌هایی است که در قرون وسطی رواج داشتند>.

خانم <القطان> روز دوشنبه در شرح نظرات خود بیانیه‌ای منتشر کرد که با تکرار نظراتش، تاکید می‌کند که او همیشه با کارگران باانصاف بوده است. او همچنین از منتقدین تشکر کرد.

خبرگزاری Gulf News گزارش کرده که بسیاری از برندهای آرایشی که برای تبلیغات با این کاربر همکاری داشته‌اند، قرارداد خود را با او لغو کرده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0