اخباراخبار کانادا

اخراج تروریست بریتیش کلمبیایی حامی داعش از کانادا

بریتیش کلمبیا- عثمان حمدان، اهل فورت سنت جان بریتیش کلمبیا که سال گذشته به دلیل ارتکاب جرائم تروریستی محکوم شد، در پیام های فیسبوک خود داعش را تحسین کرده و از حملات تروریستی در جهان غرب دفاع کرده بود، دستور اخراج خود از کانادا را دریافت کرد. هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا، با خطرناک معرفی کردن نامبرده برای امنیت کانادا، حکم اخراج وی را صادر کرده است. در حکم صادره آمده است: <با اینکه آقای حمدان سابقه خشونت ندارد، از حملات تروریستی و داعش حمایت کرده و در مورد نحوه انجام حملات تروریستی انفرادی توصیه هایی ارائه کرده و فیلم های ویدیویی از اعدام وحشیانه اسرا توسط نیروهای داعش را در اختیار داشت.>

متاسفانه علیرغم حکم اخراج، حمدان به این زودی ها از کانادا اخراج نخواهد شد، اما در بازداشت به سر خواهد برد. زیرا برای اجرای حکم اخراج مراحل اداری بیشتری بایستی طی شود.

عثمان حمدان، شهروند اردنی است که در سال 2002 از آمریکا به کانادا وارد شده و تقاضای پناهندگی کرد. اداره مهاجرت کانادا در سال 2004 با درخواست پناهندگی وی موافقت کرد. دادگاه عالی بریتیش کلمبیا سال گذشته حمدان را به دلیل ارتکاب جرائم تروریستی، محاکمه و محکوم کرد. حمدان در جریان رسیدگی به پرونده اش در اداره مهاجرت مدعی شد که با استفاده از حق <آزادی بیان> پیام ها و پست های فیس بوک اش را منتشر کرده بود. حمدان حداقل 85 پست فیس بوکی را روی 14 حساب مختلف به اشتراک گذاشته بود. او در یکی از پیام ها از مایکل زیهف-بیبو، تروریست مسلمانی که در سال 2014 به ساختمان پارلمان کانادا حمله کرد، دفاع کرده و او را ستایش کرده بود. حمدان همچنین مسلمانان را به قتل غیرمسلمانان تشویق می کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان