اخباراخبار کانادا

اخراج بیش از 12 هزار نفر از کانادا طی دوران پاندمی 

 

تورنتو – داده های منتشر شده از سوی رویترز نشان می دهد کانادا هزاران نفر را طی دوران پاندمی از کشور اخراج کرده است. وکلا می گویند اخراج ها در حال افزایش است و مردم را در میانه بحران جهانی در معرض خطر قرار می دهد. 

کانادا مانند بسیاری از کشورهای دیگر در تلاش است تا مانع از کنترل خارج شدن موج دوم بشود. تا جایی که مقامات از شهروندان خواسته اند برای جلوگیری از گسترش ویروس در خانه بمانند. 

وکلا و مدافعان حقوق بشر، تصمیم نوامبر گذشته کانادا برای از سرگیری اخراج ها را محکوم کرده اند. تا قبل از این، حجم اخراج ها در دوران پاندمی مشخص نبود، اما مصاحبه های اخیر رسانه ها با وکلای مهاجرت و همچنین دسترسی به اطلاعات و آمار دولتی، میزان واقعی را آشکار کرده است. 

طبق داده های آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) که توسط رویترز مشاهده شده، کانادا 12 هزار و 122 نفر را در سال 2020 اخراج کرده است، که 875 نفر بیشتر از سال گذشته و بالاترین تعداد از سال 2015 به اینسو بوده است. دولت می گوید این اقدامات ضروری بود و بصورت کاملا ایمن انجام شد. 

آژانس CBSA می گوید دلیل بالا بودن آمار سال گذشته این است که شامل افرادی که تصمیم گرفتند داوطلبانه کشور را ترک کنند نیز، می باشد. در سال 2019، تعداد 1665 نفر داوطلبانه کشور را ترک کردند. تعداد این افراد در سال گذشته 8215 نفر بود. 

 

 

حتی با کسر این تعداد از آمار کل، مشخص است که هزاران نفر در دوران پاندمی اخراج شده اند. در حالی که دولت بارها عدم سفر به دلایل ایمنی را توصیه کرده است.  

در حالی که کانادا، همچنان به اخراج اتباع غیرکانادایی ادامه می دهد، رئیس جمهور جدید آمریکا چند ساعت بعد از ادای سوگند، اخراج ها را به مدت 100 روز متوقف کرد. 

کانادا رسماً در ماه مارچ اجرای احکام اخراج از کشور را متوقف کرد، اما آن را در پایان نوامبر از سر گرفت. 

شیوه های اخراج در کشورهای مختلف طی همه گیری، متفاوت بوده است. برخی از کشورها، از جمله انگلستان آن را مدتی متوقف و سپس از سر گرفتند. در حالی که برخی دیگر از کشورها، مانند ایرلند، تعلیق ها را حفظ کرده اند. 

CBSA می گوید اولویت بندی اخراج ها به چند دلیل موجه، از جمله سابقه محکومیت و مجرمیت، انجام شده است. 

اکثریت قریب به اتفاق افراد در سال 2020 به دلیل عدم رعایت قانون اخراج شدند. 

همانطور که گفته شد، کارشناسان بهداشت عمومی بارها هشدار داده اند که سفر از هر نوع می تواند  COVID-19  را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کند. این خطر با ظهور انواع جهش یافته و مسری تر ویروس بیشتر شده است. 

مراحل اخراج شامل انتقال فرد از چندین فرودگاه و سفر هوایی است. طی این فرایند افراد ساعت ها در یک مکان سرپوشیده، در کنار دیگران، نگهداری می شوند. 

از ماه آگوست به اینسو، کانادا افراد اخراجی را با اسکورت CBSA راهی می کند. بنابراین بسیاری از ماموران کانادایی مجبورند فرد اخراجی را تا مقصد همراهی کرده و سپس به کانادا بازگردند. 

سازمان هایی نظیر کانون وکلای کانادا و انجمن وکلای متخصص امور پناهندگی، تصمیم کانادا برای از سرگیری اخراج ها در شرایت پاندمی را محکوم کرده اند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست