اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

اختلاف بی سابقه قیمت کاندوی نو و بازفروش و ریسکی بودن پیش خرید

تورنتو- به نقل از Huffingtonpost.com: چه عاملی باعث می شود خریداران به دنبال خرید کاندو یا خانه نوساز باشند؟ نو بودن لوازم آن؟ اینکه اولین نفری هستند که در آنجا زندگی می کنند؟ یا… دلیل آن هرچه باشد، کانادایی ها حاضرند مبلغ بالاتری را بابت خرید خانه یا کاندوی نو بپردازند. بخصوص که هم اکنون 80 درصد کل واحدهای مسکونی نوساز در کانادا کاندومینیوم های نوساز می باشند. به گفته دست اندرکاران Urbanation، یک کاندوی نو در تورنتو به طور میانگین 779 دلار در ازای هر اسکوئرفوت قیمت دارد، که 50 درصد بالاتر از سال 2016 می باشد. قیمت کاندوی بازفروش نیز 683 دلار در اسکوئرفوت است. بنابراین می بینید که کاندوی نوساز 14 درصد گران تر می باشد.

به گزارش اداره آمار کانادا، در ونکوور، کاندوهای ساخته شده در سال های 2016 و 2017 حدود 9.4 درصد گران تر از کاندوهای ساخته شده در فاصله سال های 2011 و 2015 می باشند.

این روزها پیش خرید کاندو ریسک هایی را به همراه دارد. زیرا بسیاری از پروژه های کاندو به دلیل افزایش بی رویه قیمت آنها، کنسل شده اند. برخی به دلیل نبود مشتری و برخی به دلیل افزایش سرسام آور هزینه ساخت و ساز از زمان معرفی پروژه به بازار. برای مثال یک واحد از هر 5 واحد کاندو در ونکورر که تاییدیه ساخت آن در سال 2016 دریافت شد، کنسل شده است. این نسبت در تورنتو، 2 درصد از کل کاندوهای معرفی شده در سال 2016 می باشد.

همانطور که گفته شد در بسیاری از موارد، هزینه ساخت و ساز از زمان شروع پیش فروش کاندوها، به شدت افزایش پیدا کرده است و بنابراین پروژه سودآوری اش را از دست داده است. کنسل شدن پروژه ها، پیش خرید کنندگان را نگران و ناامید کرده است. زیرا کسانی که گمان می کردند تا چند سال صاحب کاندو می شوند، ناگهان مجبورند ودیعه هایشان را پس بگیرند. این اتفاق برای بسیاری از خریداران، ضرر و زیان مالی بزرگی محسوب می شود. آنها نه تنها ارزش افزوده ملک شان را از دست داده اند، بلکه مجبورند خانه یا کاندوی دیگری را از بازار به مراتب گران تر خریداری نمایند.

شاید وقت آن رسیده که متقاضیان خرید کاندوی نوساز، بر روی خرید کاندوی بازفروش متمرکز بشوند. حتی اگر دیگر از اپلاینس نو و استفاده نشده خبری نباشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0