زنانزنان
موضوعات داغ

اختصاص 300 میلیون دلار برای برابری زنان از سوی دولت مرکزی

برگرفته شده از نشریه گلوب ومیل

مریم منصف وزیر برابری جنسیتی دولت مرکزی از ابتکاری نوین با هدف ایجاد یک الگوی پایدار برای تامین اعتبار مالی 11 سازمان از بخش های انساندوستانه، غیرانتفاعی و مالی حقوق زنان در کشورهای رو به توسعه و داخل (از جمله بنیاد توسعه زنان آفریقایی)، خبر داد. وی در ادامه افزود: این نخستین بار می باشد، که ما برای پیشبرد برابری جنسیتی در کانادا و اطراف و اکناف جهان شاهد اینگونه همکاری هستیم.

به گفته خانم منصف که برای شرکت در کنفرانش زنان اجرا می کنند در ونکوور به سر می برد، دولت متبوعش جهت تامین اعتبار مالی به ویژه برای زنان کشورهای رو به توسعه 300 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. انتظار می رود، این اقدام هزاران پشتیبان و تلاشگر برابری جنسیتی را جلب کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود هدف از این تامین اعتبار را احراز اطمینان از رسیدن پول مورد نظر به دست سازمان هایی دانست، که با بودجه های اندک عملکرد عالی دارند. در ادامه هم در مورد الگوی ادامه دار مربوطه گفت: کل نکته مورد نظر این است، که تامین اعتبار برابری جنسیتی می خواهد یک راهکار خود- ماندگار ایجاد کند. به همین سبب میزان این دلارها افزایش خواهد یافت.

پول درنظر گرفته شده از طریق گروه های گوناگون جوامع درون کشوری تقسیم، و صرف مبارزه با طیفی از پروژه ها مانند خشونت جنسیت- مدار و پیشبرد موقعیت های رهبری برای زنان خواهد شد.

از دیگر سو وزارت امور خارجه، تجارت و توسعه دولت مرکزی، در بیانیه ای که صادر کرده، از جمله آورده که در کنار مبلغ مورد اشاره تا کنون 100 میلیون دلار کمک مالی نیز جمع آوری شده، و هدف این است که این مبلغ تا 15 سال آتی به یک میلیارد دلار برسد. همچنین دولت مذکور تعهد کرده که در قبال میزان کمکی که جمع شود، تا سقف 10 میلیون دلار برای هر سه گروه داخلی مربوطه یعنی بنیادهای جوامع درون کشوری کانادا، بنیاد زنان کانادا، و چالش های بزرگ کانادا، اختصاص خواهد داد. هر یک از این سه گروه هم پول های دریافتی را به مصرفی خاص خواهد رساند. مثلا به گفته خانم منصف تمرکز چالش های بزرگ بر زنان نوآور و کارآفرین اقوام نخستین خواهد بود. بنیاد زنان هم بر پشتیبانی از زنان اقوام نخستین ساکن مناطق دوردست و شمالی تمرکز خواهد کرد.

از دیگر سو جس تاملین رئیس بنیاد بین المللی تساوی گفت، که نهاد متبوعش از هم اینک همکاری با 40 کشور واقع در مناطقی از جمله آفریقا، آسیای جنوب شرقی، خاورمیانه وآمریکای لاتین را، آغاز کرده است.

براساس اظهارات او این بنیاد مستقیما برای رهبران مونثی سرمایه گذاری می کند، که در سطح محلی تغییر به وجود می آورند. مثلا از زنانی که در طیفی از نوآوری ها مانند پویش برای مبارزه با ازدواج کودکان، و تشویق زنان برای حضور و نامزد شدن در انتخابات محلی فعالند، پشتیبانی مالی می نماید. وی در این مورد می افزاید: برای ما به عنوان طراحان بنیاد بین المللی تساوی این مساله همواره مطرح بوده، که نهادمان تنها در پی برابری دو جنس نباشد. بلکه در این راه کار عملی هم کرده ایم، تا طرف های محلی را به میدان عمل بیاوریم.

به گفته وی بنیادهای جوامع درون کشوری کانادا هم با 191 جامعه مربوطه همکاری دارد، تا به بنیاد بین المللی تساوی یاری دهند که از طریق سازمان های محلی این نهاد به زنان مورد نظر دسترسی پیدا کند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0