اخباراخبار کانادا

اختصاص بودجه جدید به مدارس جهت حمایت از کودکان آتیستیک

تورنتو- خانم لیزا تامسون، وزیر آموزش و پرورش انتاریو خبر اختصاص بودجه جدید به مدارس استان برای حمایت از کودکان آتیستیک که برای اولین بار وارد سیستم آموزشی می شوند و رفع نگرانی والدین آنها را اعلام کرد. دولت انتاریو بر روی کاهش لیست انتظار 23 هزار کودک آتیستیک جهت دریافت خدمات درمانی و حمایتی متمرکز شده است و برای نیل به این هدف قصد دارد بودجه در دسترس خود را به جای ارائه کامل خدمات حمایتی و آموزشی به گروه کوچکی از کودکان آتیستیک، به صورت عادلانه تر بین همه کودکان آتیستیک تقسیم نماید.

بر اساس تصمیم دولت، خانواده های دارای فرزند آتیستیک سالانه 20 هزار دلار برای درمان کودکان زیر 6 سال و سالانه 5 هزار دلار برای کودکان 6 تا 18 سال دریافت خواهند کرد. اما هزینه درمان به 80 هزار دلار در سال بالغ می شود.
در حال حاضر 8 هزار کودک آتیستیک برنامه های درمانی دولتی را دریافت می کنند. بسیاری از خانواده ها بودجه تعیین شده را کافی نمی دانند و معتقدند که فرزندان آنها از شرکت در برنامه های درمانی و آموزشی تمام وقت و بعضا نیمه وقت محروم خواهند شد.

خانم تامسون، در کنفرانس خبری صبح 11 مارچ اعلام کرد که ادارات آموزش و پرورش استان به طور میانگین بابت هر دانش آموز آتستیک جدید 12 هزار و 300 دلار بودجه دریافت خواهند کرد. وی تاکید کرد که دولت هزینه کامل تربیت آموزگاران برای تدریس به کودکان آتیستیک را تقبل می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0