اخباراخبار کانادا

اخبار مثبت درباره واکسن کووید، کانادایی ها را به دریافت آن ترغیب کرده است

 

اتاوا- به نقل از هافینگتون پست: نتایج به دست آمده از یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که با مثبت اعلام شدن نتایج اولیه آزمایشات بالینی واکسن Pfizer، تعداد بیشتری از کانادایی ها به دریافت آن راغب می باشند. 

بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه Leger و انجمن مطالعات کانادایی، 69 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که پس از تایید واکسن موثر و رایگان از سوی وزارت بهداشت کانادا، آن را دریافت خواهند کرد. 

درصد کانادایی های مشتاق دریافت واکسن تا یک ماه قبل، 63 درصد بود. 

با این وجود، 22 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که علیرغم نتایج اولیه حاکی از تاثیر 90 درصدی واکسن Pfizer ، قصد دریافت آن را ندارند. 22 درصد دیگر نیز در این باره تصمیم گیری نکرده اند. 

کریستین بورک، معاون اجرایی موسسه Leger این عدم تمایل را به عدم آشنایی مردم با این شرکت دارویی و نه مخالفت با واکسیناسیون نسبت داد. 

 

 

وی در مصاحبه ای گفت: نگرانی من این است که 20 درصد از کانادایی ها، واکسن را رد کنند. معتقدم مقامات دولتی برای متقاعد کردن کانادایی ها به یک اطلاع رسانی هماهنگ نیاز دارند. 

نکته جالب توجه اینکه تنها 9 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که واکسن ها خطرناک هستند و نباید دریافت شوند. در عین حال 79 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که چنین اعتقادی ندارند. 

تقریبا دو سوم از پاسخ دهندگان به نظرسنجی پیش بینی کردند که الزاماتی مانند حفظ فاصله فیزیکی، محدود بودن اجتماعات و استفاده از ماسک در فضاهای عمومی، پس از توزیع گسترده واکسن نیز ادامه داشته باشد. 

نسبت کانادایی های مخالف واکسیناسیون اجباری، همچنان بالا می باشد. تنها 42 درصد موافق اجباری بودن آن می باشند. البته لازم به ذکر است که درصد موافقان واکسیناسیون اجباری در ماه مه، 60 درصد بود. 

این نظرسنجی آنلاین، از 13 تا 15 نوامبر با شرکت 1522 کانادایی انجام شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست