اخبار

احضار وزرا به مجلس برای پاسخگویی به مشکل امنیت مسافران در هتل قرنطینه

 

اتاوا- در پی شکایت دو مسافر زن مبنی بر اینکه در حین قرنطینه اجباری در هتل مورد آزار جنسی قرار گرفتند، نمایندگان مجلس از وزیران و مقامات فدرال در مورد امنیت میهمانان و مسافران پرس و جو می کنند.
کمیته امنیت عمومی مجلس عوام به برگزاری جلسه با حضور وزرای امنیت عمومی و بهداشت و همچنین مقامات RCMP، آژانس خدمات مرزی کانادا و سازمان بهداشت عمومی کانادا، رای دادند.

محافظه کاران مخالف دولت لیبرال به دنبال دریافت گزارشات مبنی بر اینکه یک افسر غربالگری قرنطینه و یک مسافر بازگشتی دو مسافر زن را در یکی از هتل های قرنطینه مورد تعرض جنسی قرار دادند، پیشنهاد برگزاری جلسه را ارائه کردند.

هفته گذشته محافظه کاران خواستار تعلیق قرنطینه اجباری مسافران در هتل ها تا زمان اتخاذ تدابیر امنیتی بهتر برای محافظت از ایشان شدند. محافظه کاران همچنین خواهان عدم استفاده از محافظان و افسران غربالگری شدند که به گفته آنها ارزیابی کامل و صحیح برای تشخیص صلاحیت آنها انجام نشده است.

از سوی دیگر ایو-فرانسوا بلانشه، رهبر حزب بلاک کبکوا، گفت که او الزاما به تعلیق قرنطینه اجباری معتقد نیست، اما خواهان اقدامات اساسی برای بهبود امنیت مسافران در قرنطینه می باشد.
جلسه مورد اشاره احتمالا طی هفته جاری برگزار خواهد شد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست