اخباراخبار کانادا

احتمال ممنوع شدن ورود کانادایی های شاغل در صنعت ماری جوانا به آمریکا

واشنگتن- علیرغم تغییر قوانین کانادا و آزاد شدن مصرف تفننی ماری جوانا در کانادا از 17 اکتبر 2018، آمریکا همچنان ماری جوانا را یک ماده غیرقانونی و دست اندرکاران صنعت ماری جوانا را قاچاقچی مواد مخدر تلقی می کند.

با توجه به تاکید مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه قانونی شدن ماری جوانا در کانادا، قوانین آمریکا را تغییر نخواهد داد، سردرگمی و نگرانی زیادی را نزد کانادایی هایی که در آینده نزدیک قصد سفر به آمریکا را دارند ایجاد کرده است.

علیرغم اینکه مصرف تفننی و دارویی ماری جوانا در چند ایالت آمریکا قانونی است، اما بر اساس قوانین فدرال، فروش، همراه داشتن، تولید و توزیع ماری جوانا ممنوع می باشد. بنابراین افرادی که در حین ورود به آمریکا این قانون را نقض کنند، ممنوع الورود شده، جریمه و حتی بازداشت خواهند شد. این سختگیری شامل دارندگان کارت Nexus نیز خواهد بود.

هنری چنگ، وکیل مهاجرت مستقر در تورنتو معتقد است اگر کانادا فعالیت شرکت های ماری جوانا را قانونی می کند، بایستی اطمینان حاصل کند که کارکنان و سرمایه گذاران این شرکت ها با ممنوعیت دائمی از ورود به آمریکا روبرو نخواهند شد. دولت کانادا بایستی همتای آمریکایی خود را متقاعد کند که کارکنان این شرکت ها و سرمایه گذاران را از قانون ممنوعیت معاف نماید.

بهترین کار برای روبرو نشدن با مشکل در مبادی مرزی آمریکا این است که  نه شما و نه همراهانتان بوی ماری جوانا ندهید و در اتومبیل آن را نداشته باشید. چون سگ های تربیت شده پلیس مرزی ظرف چند ثانیه شما را لو خواهند داد.

 

 

نکته مهم دیگر اینکه الزاما نیازی نیست که در بخش تولید یا فروش ماری جوانا کار کنید تا ممنوع الورود تشخیص داده شوید. ماموران مرزی آمریکا می توانند در صورت اعتراف به دود کردن ماری جوانا در گذشته، مانع ورود شما بشوند. البته اگر به ماموران دروغ بگویید، مشکل بزرگتری را برای خود ایجاد خواهید کرد. در صورت سوال مامور مرزی در مورد سابقه مصرف ماری جوانا، به صورت کاملا محترمانه درخواست ورود خود را پس بگیرید!

افرادی که ممنوع الورود می شوند، می توانند درخواست تجدیدنظر بدهند، ولی مشکل اینجاست که مراحل رسیدگی به درخواست حدود یک سال طول می کشد. ضمن اینکه برای ارائه آن بایستی 600 دلار هزینه پرداخت شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *